Krótko - III liga - Sparingi - Transfery

Sokół lepszy od rezerw Legii

2014-07-23 22:42:38 Sokół Ostróda, Legia II Warszawa, testy, sparing

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot: Emil Marecki

W swoim drugim meczu kontrolnym tego lata, piłkarze Sokoła Ostróda wygrali z Legią II Warszawa 2:1. W spotkaniu z rezerwami Mistrza Polski, w drużynie Wojciecha Tarnowskiego testowanych było siedmiu nowych zawodników.

Pierwszy gol dla Sokoła padł w 20. minucie. Po dośrodkowaniu Piotra Łysiaka z rzutu wolnego, najlepiej w polu karnym odnalazł się Paweł Podhorodecki, który ładnym strzałem głową otworzył wynik meczu. W 26. minucie powinno być 2:0 dla ostródzian, jednak dwukrotnie świetnie w bramce Legii zachował się Artur Haluch, który najpierw wybronił strzał z dystansu Piotra Piceluka, a po chwili nogami odbił uderzenie Wojciecha Figurskiego. Goście pierwszy raz poważnie zagrozili bramce Piotra Sikory w 37. minucie, jednak ostródzki golkiper świetnie interweniował w sytuacji sam na sam. Minutę później przy strzale Grzegorza Tomasiewicza z okolic szesnastego metra bramkarz był jednak bezradny. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Oba zespoły na drugą odsłonę meczu zmieniły całkowicie wyjściowe jedenastki. Ostródzianie mogli ponownie wyjść na prowadzenie w 54. minucie, jednak, po błędzie rezerwowego bramkarza Legii, Przemysław Płoszczuk uderzył zbyt lekko, by zdobyć drugiego gola. Zwycięska bramka padła w 74. minucie. Z prawej strony boiska dośrodkowywał Rafał Gołębiewski, piłkę przed pole karne strącili obrońcy Legii, a sponad dwudziestu metrów potężnie kropnął Maciej Kozioł i ustalił wynik spotkania. Legioniści mogli w końcówce wyrównać, jednak kilkukrotnie świetnie w bramce spisał się, testowany w Sokole, Daniel Osiecki z Olimpii Grudziądz.

W drużynie z Ostródy zagrali zakontraktowani w minionym tygodniu Piotr Łysiak (Stomil Olsztyn) i Krzysztof Filipek (Radomiak Radom). Poza nimi testowana była siódemka nowych piłkarzy: Daniel Osiecki (Olimpia Grudziądz), Maciej Bobek (Sokół Kleczew), Patryk Nowak, Adrian Żukiewicz i Piotr Wypniewski (wszyscy Stomil Olsztyn), Grzegorz Miecznik (Olimpia Elbląg) i Michał Jankowski (Arka Gdynia).

- W tej chwili nie chcę zdradzić wszystkiego, każdy z piłkarzy dostanie szansę na grę w sobotę z Motorem Lubawa, w ostatnim dla części z nich sparingu - mówił po meczu, pytany o testowanych w Sokole piłkarzy, trener Wojciech Tarnowski. - Niektórzy zagrali lepiej, niektórzy gorzej. Z częścią zawodników na pewno będzie trzeba się pożegnać, jednak do soboty wszyscy zostaną z nami - dodał. - Wśród testowanych jest kilku ciekawych piłkarzy, Adrian Żukiewicz byłby alternatywą w linii obrony, Piotrek Wypniewski jest lewonożny, a takiego zawodnika nie mamy. Dobrze spisał się też Daniel Osiecki, który w końcówce miał kilka fajnych interwencji. W przyszłym tygodniu będziemy wiedzieć więcej - zakończył.

W meczu z Legią zabrakło na murawie Krystiana Słowickiego, który przeszedł niedawno zabieg i do gry gotowy będzie za 3-4 tygodnie, oraz Andrzeja Burcharta, który wciąż pauzuje z powodu kontuzji, której nabawił się w spotkaniu barażowym z Granatem.

Warto odnotować, że w drugiej części meczu w zespole z Warszawy testowany był Tomasz Nawotka z... Sokoła Ostróda.

Sokół:

I połowa: Sikora, Sędrowski, Żukiewicz, Miecznik, Kowalski, Łysiak, Podhorodecki, Szostek, Figurski, Wypniewski, Piceluk

II połowa: Osiecki, Gwiazda, Gołębiewski, Bobek, P. Śnieżawski, Kozioł, Smyt, Płoszczuk, Filipek, Jankowski, Nowak

Legia:

I połowa: Haluch, Turzyniecki, Kochański, Makowski, Gapczyński, Zawał, Kurowski, Bajdur, Tomasiewicz, Misiak, Anczewski

II połowa: Leleń, Grzesik, Najemski, Górka, Rakowski, Karbowy, Nawotka, Więdłocha, Trąbka, Lubkowicz, Suchanek

Sokół Ostróda - Legia II Warszawa 2:1

1:0 - Podhorodecki (20), 1:1 - Tomasiewicz (38), 2:1 - Kozioł (74)

Kolejny sparing piłkarze z Ostródy rozegrają w najbliższą sobotę na stadionie przy ul. Wyszyńskiego w Ostródzie. Mecz z czwartoligowym Motorem Lubawa zaplanowano na 10.00.