News - II liga - III liga

Sokół znów musi odrabiać. Nadwiślan 3:1 Sokół

2014-06-25 18:28:25 sokół ostróda, LKS Nadwiślan Góra

Sokół Ostróda pomimo nie najgorszej gry przegrał w Górze z Nadwiślanem 1:3. Rewanż w sobotę. Fot. Marcin Tchórz

Piłkarze ostródzkiego Sokoła po raz drugi w fazie barażowej będą mieli dwie bramki do odrobienia. Podopieczni Wojciecha Tarnowskiego przegrali 1:3 z Nadwiślanem Góra. Szansa do rewanżu już w sobotę w Ostródzie.

Mecz w oddalonej o ok. 520 km od Ostródy Górze doskonale rozpoczęli gospodarze. Już w 7. minucie było 1:0 dla Nadwiślana. Po strzale Tomasza Matyska piłkę przed siebie wybił Piotr Sikora, na piątym metrze dopadł do niej Arkadiusz Kowalczyk i pewnym strzałem otworzył wynik spotkania. Już kilkadziesiąt sekund później bliski wyrównania był Krystian Słowicki, jednak piłka po jego główce uderzyła w poprzeczkę. W 18. minucie błąd popełnił bramkarz Nadwiślana, który musiał ratować się faulem we własnej szesnastce. Sędzia bez wahania wskazał na "wapno", a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Paweł Sędrowski. Swoje szansy w pierwszej połowie miał jeszcze Przemysław Płoszczuk, jednak ostródzianom zabrakło skuteczności. Tej nie brakowało piłkarzom z Góry, którzy w 37. minucie wykorzystali błąd ostródzkiej defensywy i zdobyli drugiego gola. Ponownie z najbliższej odległości Sikorę pokonał Kowalczyk.

W drugiej części gry stroną dominującą byli gospodarze. Ostródzianie próbowali konstruować ataki pozycyjne, jednak większość z nich kończyła się nieudanymi dograniami w szesnastkę. Nadwiślan odpowiadał groźnymi kontratakami, a Sokoła przed utratą kolejnej bramki dwukrotnie uratował Sikora. W 74. minucie zawodnicy ze Śląska ustalili wynik spotkania w jednej z najbardziej kontrowersyjnych sytuacji w meczu. Popychany we własnym polu karnym Sędrowski nie dał rady upilnować Adama Setli, który technicznym strzałem zdobył trzecią bramkę dla gospodarzy. Kapitan Sokoła reklamował faul, jednak gwizdek sędziego milczał.

Od 81. minuty Nadwiślan grał w dziesiątkę, po drugiej żółtej kartce dla strzelca dwóch goli, Arkadiusza Kowalczyka. Ostródzcy piłkarze starali się zdobyć gola kontaktowego, jednak akcji wykończyć nie zdołali Wojciech Figurski czy, wprowadzony w drugiej części gry, Piotr Piceluk.

- Od tygodnia wiedzieliśmy, że nie zagrają Łukasz Gwiazda i Andrzej Burchart, w kluczowych momentach zabrakło ich doświadczenia, jednak mamy wartościowych zmienników, a o naszej porażce zadecydowały błędy całej drużyny -  mówił po meczu trener Sokoła, Wojciech Tarnowski. - Zginęliśmy od własnej broni, tracąc bramki po stałych fragmentach gry i dośrodkowaniach, co miało być naszą domeną. Takich goli nie przystoi tracić w tak ważnych spotkaniach wyjazdowych - dodaje. - W drugim meczu na pewno zagramy inaczej, jestem przekonany, że lepiej. Wierzę, że sportowa złość i chęć rewanżu za dzisiejsze niepowodzenie zwyciężą w sobotę - kończy.

Rewanżowe spotkanie piłkarze z Ostródy rozegrają na własnym stadionie w najbliższą sobotę o 17. Bilety na ten mecz dostępne są w przedsprzedaży w siedzibie Żeglugi Ostródzko-Elbląskiej na nabrzeżu Jeziora Drwęckiego. Wejściówki można nabyć od środy do piątku w godzinach 8-16. W sobotę bilety kupić będzie można w kasie ostródzkiego stadionu od 10.

♦ LKS Nadwiślan Góra - Sokół Ostróda 3:1 (2:1)

1:0 - Kowalczyk (7), 1:1 - Sędrowski (18 k), 2:1 - Kowalczyk (37), 3:1 - Setla (74)

Nadwiślan: Królczyk, Jurek, Boczek, Łączek, Szędzielorz, Furczyk (70 Gurbisz), Matysek, Tomanek (66 Sedla), Kaszok, Kowalczyk, Dziewulski

Sokół: Sikora, Sędrowski, Kowalski (68 Kozioł), P. Śnieżawski, Gołębiewski, Szostek, Podhorodecki, Płoszczuk (56 Piceluk), Słowicki (81 Nawotka), Figurski, Smyt.