Elbląg traci II ligę (?). Olimpia - Stal 2:2

2014-06-08 20:17:00 Olimpia Elbląg, Stal Mielec, Rafał Leśniewski

Olimpia, na tę chwilę, spada z II ligi. Fot. Maciej Radzicz

W starciu ze Stalą Mielec Olimpia potrzebowała zwycięstwa, a tylko zremisowała. I to w samej końcówce... Tylko punkt w starciu z ekipą z Mielca oznacza, że na tę chwilę Olimpia opuszcza II ligę.

Początek? Fantastyczny. A później coraz gorzej. Gospodarze mogli i powinni ten mecz wygrać, ale nie zdołali wykorzystać kilku dogodnych okazji. Jednak po kolei…

Już w 2 minucie Rafał Leśniewski trafił z bliska w bramkarza po dośrodkowaniu Tomasza Sedlewskiego. Poprawkę Radosława Stępnia golkiper gości Wojciech Daniel również zdołał sparować.

To było jednak tylko ostrzeżenie. Już kilka minut później Olimpia pokazała, że potrafi wykorzystywać stałe fragmenty. W 10 minucie podanie w pole karne po rzucie rożnym na długi słupek przejął Oleg Ichim, który posłał piłkę tuż przy słupku. 1:0!

Do przerwy Stal zdołała odpowiedzieć tylko sytuacją Kamila Kościelnego, który w 35 minucie strzelił niecelnie, będąc w dogodnej sytuacji przed bramką Hieronima Zocha. Pod koniec pierwszej połowy to oni mieli jednak przewagę i dyktowali rytm gry.

Przewagę zespół trenera Rafała Wójcika udokumentował w 47 minucie, gdy po wrzutce z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował Sebastian Głaz.

Tyle, że to był dopiero początek dramatu. W 58 min. sędzia puścił kontrowersyjną akcję (arbiter nie zauważył pozycji spalonej) i… goście wyszli na prowadzenie. Dobre podanie jednego z kolegów na bramkę zamienił Damian Skiba.

To nie wszystkie nieszczęścia. Olimpia mogła bowiem odpowiedzieć już w 65 minucie, ale strzał Rafał Leśniewskiego z rzutu karnego, po faulu na Romanie Maciejaku, bramkarz Stali obronił. To sprawiło, że akcje gospodarzy zaczęły być bardzo chaotyczne. I po nich okazji jednak nie brakowało. Dobrą sytuację zmarnował m.in. Anton Kołosow.

Gol na 2:2 padł dopiero w doliczonym czasie gry, gdy Mateusz Załucki niefortunnie skierował piłkę do własnej bramki.

• Olimpia Elbląg – Stal Mielec 2:2 (1:0)

1:0 – Ichim (10), 1:1 – Głaz (47), 1:2 - Skiba (58), 2:2 – Załucki (90 s)

Żółte kartki: Podstolak, Łętocha, Getinger (Stal)

Sędziował: T. Marciniak (Płock)

Widzów: 2 000

Olimpia: Zoch – Lewandowski, Ichim, Sambor, Prusinowski, Kopycki (72. Kołosow), Stępień (75. Petrache), Sedlewski, Sokołowski, Graczyk (48. Maciejak), Leśniewski

PG, ML

Olimpia Elbląg - Stal Mielec 2:2 Olimpia Elbląg - Stal Mielec 2:2 Olimpia Elbląg - Stal Mielec 2:2 Olimpia Elbląg - Stal Mielec 2:2 Olimpia Elbląg - Stal Mielec 2:2