Wielkie emocje z happy endem. Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1

2014-05-25 15:56:06 Stomil Olsztyn, GKS Katowice, Michał Trzeciakiewcz, Marcin Warcholak

Radość po bramce na 2:1. Fot. Artur Szczepański

Ogromne emocje, z nerwówką na własne życzenie i happy endem zapisanym w pięknym stylu. Stomil Olsztyn po dramatycznym starciu ograł u siebie GKS Katowice 3:1. Dla drużyny Adam Łopatki to był mecz o życie, a zwycięstwo daje spore nadzieje na utrzymanie.

- Potrzebowaliśmy w tym meczu trzech punktów jak ryba wody – stwierdził zaraz po ostatnim gwizdku sędziego Michał Trzeciakiewicz, który wszedł na boisko na 20 minut przed końcem i okazał się bohaterem spotkania.

Zresztą obie przeprowadzone w końcówce przez trenera Stomilu zmiany były strzałami w dziesiątkę. Gola pieczętującego zwycięstwo zdobył bowiem po solowej akcji Japończyk Yasuhiro Kato.

Ale ten mecz Stomil powinien rozstrzygnąć na swoją korzyść dużo wcześniej. Olsztynianie od pierwszych minut grali bowiem wysoko i z zębem. Efekt? Gol już w 11 minucie po serii rzutów różnych Grzegorza Lecha. Piłkę do siatki sprytnie skierował Arkadiusz Koprucki.

Ale to nie był koniec. Jeszcze przed przerwą, gdy goście grali w jedenastu, dogodne okazje do zdobycia gola na 2:0 były co najmniej trzy. "Gieksa" odpowiedziała w tym czasie tylko jedną groźną akcją - strzałem w słupek Krzysztofa Wołkowicza.

Po przerwie, gdy zawodnicy Kazimierza Moskala grali już w dziesięciu, Stomil starał się szanować piłkę i uśpił grę na tyle, że goście wyrównali. Wcześniej jednak znowu było kilka fantastycznych okazji do podwyższenia wyniku. Grzegorz Lech trafił w słupek, a Tomasz Bzdęga fatalnie zachował się w dogodnej sytuacji pod bramką "Gieksy".

Katowiczanie natomiast wyrównali po po podręcznikowej akcji: podanie do boku, wrzutka, główka, gol.

Dopiero druga czerwona kartka dla katowiczan i oszałamiający doping kibiców sprawiły, że Stomil złapał drugi oddech i wygrał. Najpierw bokiem szarpnął niestrudzony Marcin Warcholak, który dorzucił na głowę Michała Trzeciakiewicza, a w doliczonym czasie gry Kato pięknym lobem wykończył akcję indywidualną.

CYTAT MECZU.

Łukasz Jeglińki, pomocnik Stomilu

- Gdy GKS strzelił bramkę miałem w głowie staszną pustkę. To było jak cios obuchem. Zaraz potem dostrzegłem jednak, że gola strzelił Goncerz, ten sam gość, który odebrał nam punkty jesienią w Katowicach. Pomyślałem wtedy: "Nie, ta historia nie może się powtórzyć!". No i udało się, wrócimy do domów z trzema punktami.

• Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 (1:0)

1:0 - Koprucki (11), 1:1 - Goncerz (70), 2:1 - Trzeciakiewicz (85), 3:1 - Kato (90)

Żółte kartki: Jegliński, Warcholak (Stomil), Januszkiewicz, Goncerz (GKS Katowice)

Czerwone kartki: Januszkiewicz, Goncerz (GKS Katowice, 33 - za dwie żółte, 84 - za dwie żółte)

Sędziował: Krasny (Kraków)

Widzów: 2 800

Stomil: Skiba – Bucholc, Czarnecki, Koprucki, Szymonowicz, Warcholak, Jegliński, Darmochwał, Kun (72 Kato), Lech (70 Trzeciakiewicz) – Łukasik (62 Bzdęga)

GKS: Dobroliński – Cholerzyński, Goncerz, Fonfara (45 Czerwiński), Wołkowicz, Januszewicz, Figiel (45 Zieliński), Sylwestrzak (65 Bętkowski, Kamiński – Jurkowski

PG, Cichy

Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1 Stomil Olsztyn - GKS Katowice 3:1