News - III liga - Puchar Polski

WPP: Sokół wygrywa z Barkasem

2014-05-20 20:55:45 Barkas Tolkmicko, Sokół Ostróda, Piotr Piceluk

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

W jedynym wtorkowym meczu ćwierćfinałowym Wojewódzkiego Pucharu Polski, Sokół Ostróda pokonał 3:0 Barkas Tolkmicko. Pozostałe trzy spotkania rozegrane zostaną w środę.

Bardzo ciepły, wtorkowy wieczór, bliskość ważnych spotkań ligowych, sobotnie mecze "w nogach" i kłopoty kadrowe Barkasu. Wszystko to sprawiło, że piłkarze z Ostródy i Tolkmicka nie stworzyli w ćwierćfinale Pucharu porywającego widowiska.

"Najpierw powoli, jak żółw, ociężale" - cytat z Juliana Tuwima najlepiej opisuje pierwszą połowę meczu w Ostródzie. Sokół przeważał, jednak klarownych sytuacji było jak na lekarstwo. Jedną z nielicznych na gola w 21 minucie zamienił Tomek Śnieżawski, który z bliska wpakował piłkę do siatki.

Nieco lepiej, na tle niebędących w rytmie meczowym rywali, ostródzianie zaprezentowali się w drugiej części gry. Na kolejną bramkę kibice czekać musieli do 69 minuty. Po świetnym rajdzie prawą stroną boiska Rafała Gołębiewskiego, strzałem głową bramkarza Barkasu pokonał Piotr Piceluk. Ten sam zawodnik, również uderzając z głowy, ustalił wynik meczu w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, gdy wykorzystał podanie Pawła Podhorodeckiego.

- Zagraliśmy dziś słabo, udzieliła nam się "piknikowa" atmosfera - mówił po spotkaniu trener ostródzian, Wojciech Tarnowski. - Założenia przed meczem były zupełnie inne, jednak ciężko zmotywować drużynę, gdy wiedzą, że rywal jest w rozsypce. Cieszy, że mimo zaangażowania "na pół gwizdka" stworzyliśmy dzisiaj sporo sytuacji do tego, żeby wygrać jeszcze wyżej. Nie wyglądało to tak, jak oczekiwaliśny, ale najważniejszy jest jednak awans. Trzeba wziąć też pod uwagę, że to już nasz szósty mecz w maju, a maraton się jeszcze nie skończył - dodał szkoleniowiec lidera III ligi.

Sokół Ostróda: Sikora (81' Lipiński), P. Śnieżawski, Burchart, Sędrowski, Gołębiewski, Słowicki, Kozioł (46' Figurski), Płoszczuk (46' Gwiazda), Podhorodecki, Piceluk, T. Śnieżawski (46' Smyt)

Barkas Tolkmicko: P. Rutkowski, Ciesielski, Wiliński, Kostkowski, Kuczkowski, Żak, Grabowski (Depka), K. Rutkowski, Kowalski (Rywelski), Styś

Pozostałe spotkania 1/4 Wojewódzkiego Pucharu Polski (pisaliśmy o nich więcej TUTAJ) rozegrane zostaną jutro.

• Sokół Ostróda - Barkas Tolkmicko 3:0

1:0 - T. Śnieżawski (21), 2:0, 3:0 - Piceluk (69, 90+1)