Lider zatrzymany. Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2

2014-05-01 00:59:38 Olimpia Elbląg, Kamil Graczyk, Kamil Kopycki, Pogoń Siedlce

Remis w meczu Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce. Fot. Maciej Radzicz

Olimpia Elbląg zatrzymała lidera z Siedlec. Elblążanie zremisowali z Pogonią 2:2.

Na emocje w tym meczu nie trzeba było czekać zbyt długo. Prowadzenie Pogoni dał bowiem już w 2 min. były gracz Olimpii Łukasz Zaniewski, który wykończył akcję z prawej strony boiska.

Elblążanie ruszyli jednak do odrabiania strat i jeszcze przed przerwą zdołali wyrównać. Najpierw kapitalną sytuację miał Kamil Kopycki (piłkę z linii wybił obrońca), a później groźnie strzelał Anton Kołosow, któremu, niestety, odnowiła się kontuzja i musiał opuścić boisko. W końcu przyszła 23 min. i gol dla Olimpii. W polu karnym był faulowany Roman Maciejak, a Kamil Graczyk pewnie wykorzystał rzut karny.

Druga połowa zaczęła się dla Olimpii jak marzenie. Graczyk wymanewrował w polu karnym dwóch obrońców, a drugi Kamil, czyli Kopycki po prostu musiał wykończył akcję. Co więcej, niedługo później miał on bardzo dobrą sytuację do podwyższenia wyniku, ale dobrze interweniował Jacek Kozaczyński.

Goście również zaatakowali odważniej i w 67 min. mogli się cieszyć z wyrównania. Strzelcem gola po złym wybiciu piłki spod własnej bramki był Samuelson Odunka.

Gracze z Siedlec mogli nawet to spotkanie wygrać, ale po strzale Marcina Stromeckiego Hieronim Zoch wykazał się świetną interwencją i uchronił zespół od porażki.

W samej końcówce za drugą żółtą kartkę z boiska wylecał Mateusz Urbański z Pogoni.

Remis trzeba uznać w tym spotkaniu za sprawiedliwy.

• Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2 (1:1)

0:1 - Zaniewski (2), 1:1 - Graczyk (23 k), 2:1 - Kopycki (47), 2:2 - Odunka (67)

Żółte kartki: Prusinowski, Ichim (Olimpia), Ubrański (Pogoń)

Czerwona kartka: Urbański (Pogoń, 88 - za drugą żółtą)

Sędziował: Tobiański (Gdańsk)

Olimpia: Zoch – Ressel, Ichim, Lewandowski, Sambor, Prusinowski, Kopycki, Stępień, Graczyk (83 Leśniewski), Sedlewski, Kołosow (18 Maciejak)

Pogoń: Kozaczyński – Wójcik, Dybiec, Urbański, Ratajczak, Rodak, Dziubiński (51 Więzik), Tomalski (59 Stromecki), Wocial (51 Odunka), Zaniewski (51 Wójcik), Demianiuk

Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2 Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2 Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2 Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2 Olimpia Elbląg - Pogoń Siedlce 2:2

Więcej fotek Maćka Radzicza: TUTAJ.