forBet promocja

News - Stadion - I liga

Spotkania Stomilu będzie można rozgrywać wieczorem

2014-01-23 16:29:51 Olsztyn, stadion Stomilu, Stomil Olsztyn, Piotr Grzymowicz, Jerzy Litwiński

Stadion Stomilu będzie miał oświetlenie. Fot. Artur Szczepański

Stadion Stomilu będzie miał oświetlenie. Fot. Artur Szczepański

Kibice Stomilu Olsztyn po wielu latach doczekają się sztucznego oświetlenia na stadionie przy Al. Piłsudskiego 69A. Miasto otrzymało pozwolenie na budowę, które umożliwia realizację oświetlenia płyty boiska stadionu miejskiego.

Pod koniec ubiegłego roku na wniosek Stomilu Olsztyn prezydent Piotr Grzymowicz podjął starania o wyposażenie miejskiego stadionu w oświetlenie spełniające wymogi Polskiego Związku Piłki Nożnej.

- Dziś mamy już pozwolenie na budowę i możemy wziąć udział w konkursie ministerstwa sportu i turystyki na dofinansowanie modernizacji obiektów sportowych – mówi Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna.

- Równolegle będziemy przygotowywać postępowania przetargowe – dodaje Jerzy Litwiński, dyrektor OSiR.

Oświetlenie jest tak zaprojektowane, że będzie je można wykorzystać na innym stadioni.

– Projekt oświetlenia przewiduje montaż tego oświetlenia na stadionie przy ul. Sybiraków – uzupełnia Karol Więckowski, pełnomocnik prezydenta ds. infrastruktury i gospodarki elektroenergetycznej.

- W naszym budżecie mamy 2 mln zł na opracowanie dokumentacji technicznej stadionu przy al. Sybiraków – mówi Piotr Grzymowicz.

rys

źródło: informacja prasowa Urzędu Miasta Olsztyn

Komentarze

 1. Stomilowiec nl 2014-01-23 19:01:42 (***.***.***.***) #41069 0:0 zgłoś

  kabaret dlaczego Holandia ma kase a Polska nie ma i długo nie będzie miała przez takie decyzje dziś oświetlenie i pdgrzewana murawa za 3 lata rozbiorą stadion postawią centrum handlowe a nowy stadion wybudują na drugim końcu miasta nie lepiej od razu zainwestować raz a dobrze ale to trzeci świat

Dodaj swój komentarz

           
##### ###### ##### 
#  # #   #  # 
#  # ##### #  # 
##### #   ##### 
#  # #   #   
#  # ###### #