2014-01-22 13:36:51 Elbląska Liga Halowa

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Paweł Piekutowski

Po dłuższym panowaniu na fotelu lidera, przyszedł czas na zmiany. Potknięcie EKO wykorzystała ekipa DRE i samodzielnie przewodzi stawce w SuperLidze. Równie ciekawie jest także w I lidze, gdzie za prowadzącą Victorią ustawiły się aż cztery drużyny. Wszystkie mają na swoim koncie po 18 punktów i wszystkie także mają chętkę na awans do wyższej ligi.

SuperLiga

Nowym liderem został zespół DRE, który nie tylko wykorzystał potknięcie EKO, ale także zainkasował trzy punkty w pojedynku z Metrotestem. Sygnał do szturmu na fotel lidera dał już w 1 minucie Paweł Żuraw. Ten sam zawodnik dziesięć minut później podwyższył na 2:0. Przed przerwą kibice obejrzeli jeszcze dwie bramki. Najpierw na 3:0 podwyższył Maciej Zając, a chwilę później pierwsze trafienie dla Metrotestu zaliczył Bartosz Płachecki. Jak się później okazało była to pierwsza i ostatnia bramka tego zespołu. W drugiej połowie do bramki trafiali już tylko piłkarze DRE. Na 4:1 gola strzelił Kamil Piotrowski, a wynik meczu ustalił w ostatniej minucie Maciej Zając.

Świetne zawody w 8. kolejce rozegrał REM, który okazał się zdecydowanie lepszy od EKO. Nie tylko ograł lidera, ale sprawił, że ten stracił prowadzenie w ligowej tabeli. Po pierwszych dość wyrównanych minutach w kolejnych REM zaczął przejmować inicjatywę, co szybko przełożyło się na wynik. W 8 min. na listę strzelców wpisał się Marek Masztaler, a niespełna minutę później było już 2:0 dla REM, po tym jak bramkarza rywali pokonał Andrzej Trochowski. Po przerwie bramki także strzelali tylko zawodnicy REM. W 25 min. do siatki trafił Marcin Trochowski, a wynik meczu na 4:0 ustalił Mateusz Tymiński.

Ostatnie miejsce w tabeli opuściła drużyna C.R.P. Wopal, która pokonała Decoro 2:1. Wygrana nie przyszła jednak łatwo. To rywale jako pierwsi wyszli na prowadzenie. W 10 min. wynik pojedynku otworzył Ariel Gortatowski. Jeszcze przed przerwą do wyrównania doprowadził Bartłomiej Florek. W drugiej odsłonie kibice nadal oglądali wyrównane spotkanie. Obie drużyny stwarzały wprawdzie sytuacje strzelecki, ale brakowało skuteczności. I kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, na niespełna dwie minuty przed końcem zwycięską bramkę dla C.R.P. Wopal strzelił Karol Przybyła.

Wyniki 8. kolejki:

• Wiarus - Fuks 1:4 (0:1)

0:1 - Czajka (2), 1:1 - Czajka (26), 1:2 - Konieczki (26), 1:3 - Czajka (30), 1:4 - Brzezicki (30)

• NORTHSERVIS-PSP - Asenhajmer Oldboys OE 2:1 (1:0)

1:0 - Bojanowski (11), 2:0 - Ratajczyk (24), 2:1 - Buczkowski (30)

• REM - EKO 4:0 (2:0)

1:0 - Masztaler (8), 2:0 - Andrzej Trochowski (9), 3:0 - Marcin Trochowski (25), 4:0 - Tyminski (26)

• Stokrotki - Amatorzy 5:2 (3:0)

1:0 - Zboch (1), 2:0 - Nowosielski (9), 3:0 - Zienkiewicz (15), 4:0 - Wiernicki (17), 4:1 - Karol Jarosiński (23), 5:1 - Zboch (28), 5:2 - Hubert Kosiński (28)

• Hydroton Dream - Dowodzenie 7:2 (2:0)

1:0 - Bieńko (5), 2:0 - Piasta (6), 3:0 - Bieńko (16), 4:0 - Bieńko (19), 5:0 - Piasta (20), 5:1 - Zaleski (20), 6:1 - Tomasz Nowicki (28), 7:1 - Piasta (28), 7:2 - Albrecht (30)

• Decoro - C.R.P. Wopal 1:2 (1:1)

1:0 - Gortatowski (10), 1:1 - Florek (15.), 1:2 - Przybyła (28)

• Metrotest - DRE 1:5 (1:3)

0:1 - Żuraw (1), 0:2 - Żuraw (10), 0:3 - Maciej Zając (11), 1:3 - Płachecki (12), 1:4 - Piotrowski (29), 1:5 - Maciej Zając (30)

14 bramek: Maciej Zając (DRE).
12 bramek: Tomasz Nowicki (Hydroton Dream).
10 bramek: Daniel Czajka (Fuks), Paweł Żuraw (DRE).

I liga

Victoria to nadal samodzielny lider i jak do tej pory najpoważniejszy kandydat do awansu. Tym razem jednak zdobycie trzech punktów nie wymagało aż tak dużego poświęcenia jak w poprzednich meczach. Victoria bez problemów ograła ZUO i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli. Spotkanie od podwójnego uderzenia rozpoczął Kamil Kuczkowski, który na listę strzelców wpisał się w 8 i 9 minucie. W pierwszej połowie ta sztuka udała się jeszcze Michałowi Tomczykowi oraz Sebastianowi Pawłowskiemu i po kwadransie Victoria prowadziła 4:0. Druga odsłona także przebiegała pod dyktando lidera. Chwilę po wznowieniu gry swoją trzecią bramkę zdobył Kuczkowski, na 6:0 podwyższył Tomczyk, a na 7:0 Tomasz Wiercioch. ZUO w tym czasie odpowiedziało tylko trafieniem w 22 min. Tomasza Barcikowskiego. Ostatnie słowo, a konkretnie dwa słowa należały do Victorii. Oba wypowiedział Kuczkowski pokonując bramkarza rywali w 27 i 30 minucie.

Niesamowicie ciekawa robi się sytuacja tuż za plecami lidera. Cztery drużyny mają po 18 punktów i ochotę na walkę o drugie miejsce także premiowane awansem. Krok ku temu zrobiła Lambada, która pokonała bezpośredniego rywala ECM El-Hurt 8:6. Ostatniego słowa na pewnie nie powiedziała też drużyna Exclusive Sport/PC Koni, która ograła Legionistów 3:0. Poważnie o powrocie do SuperLigi myśli także Lira Lighting. Zespół ten po zaciętym i dość wyrównanym meczu pokonał ostatecznie PBG Jankowiak 2:1.

Dobrą passę podtrzymuje Alstom Power Zakład Turbin, który zremisował z wyżej notowaną ekipą EDBA 2:2. Pierwszą połowę należy zapisać na konto Alstomu, który po kwadransie prowadził 2:0. Bramki przed przerwą strzelali Maciej Dzieżyc i Łukasz Nocoń. W drugiej odsłonie role się odwróciły. To EDBA tym razem lepiej radziła sobie na parkiecie. W Efekcie w 28 min. bramkę kontaktową zdobył Łukasz Trzos i ten sam zawodnik chwilę przed końcem pojedynku doprowadził do remisu.

• ECM El-Hurt - Lambada 6:8 (3:2)

0:1 - Jakub Czyżak (2), 1:1 - Więcławski (4), 2:1 - Jezierski (8), 2:2 - Liszewski (12), 3:2 - Kidoń (13), 3:3 - Jakub Czyżak (17), 3:4 - Kowalski (19), 3:5 - Fijałkowski (21), 3:6 - Jakub Czyżak (23), 3:7 - Kowalski (25), 4:7 - Krzeszewski (26), 4:8 - Liszewski (27), 5:8 - Kidoń (30), 6:8 - Kidoń (30)

• PBG Jankowiak - Lira Lighting 1:2 (0:1)

0:1 - Kliński (11), 0:2 - Żmijewski (20), 1:2 - Megger (24)

• Exclusive Sport/PC Koni - Legioniści 3:0 (3:0)

1:0 - Żak (5), 2:0 - Chmielecki (8), 3:0 - Gapski (11)

• All Sammahalla - Paradoks 2:5 (0:1)

0:1 - Borecki (5), 1:1 - Jaźwiec (16), 1:2 - Borecki (18), 2:2 - Szulc (19), 2:3 - Szematowicz (23), 2:4 - Borecki (27), 2:5 - Szematowicz (29)

• Victoria - ZUO Elbląg 9:1 (4:0)

1:0 - Kuczkowski (8), 2:0 - Kuczkowski (9), 3:0 - Tomczyk (13), 4:0 - Pawłowski (15), 5:0 - Kuczkowski (17), 6:0 - Tomczyk (18), 7:0 - Wiercioch (19), 7:1 - Barcikowski (22), 8:1 - Kuczkowski (27), 9:1 - Kuczkowski (30)

• Alstom Power Zakład Turbin - EDBA 2:2 (2:0)

1:0 - Dzieżyc (11), 2:0 - Nocoń (13), 2:1 - Trzos (28), 2:2 - Trzos (30)