News - Nasi za granicą

Raport "Nasi w Ekstraklasie": Straus asystuje, "Giki" broni dwie setki

2013-09-24 08:28:22 Jonatan Straus, Paweł Drażba, Marcin Budziński, Daniel Łukasik, Łukasz Broź, Rafał Gikiewicz, Norbert Witkowski, Tomasz Wełnicki, Paweł Dawidowicz, Tomasz Ptak, Krystian Nowak, Zbigniew Małkowski, Tomasz Lisowski, Paweł Sobolewski

Jonatan Straus zaliczył dobre zawody w Bielsko-Białej. Fot. nowemiastowm.pl

Ligowa karuzela rozkręca się coraz mocniej. W 8. kolejce Ekstraklasy nie doszło jednak do żadnej niespodzianki, choć okazji nie brakowało. Jak zaprezentowali się piłkarze z Warmii i Mazur? Tego dowiecie się tylko u nas!

• Jonatan Straus* (Jagiellonia Białystok)

Błyszczy formą jak się patrzy i to on zostaje Piłkarzem 8. Kolejki naszego serwisu. Precyzyjnie dogrywa w pole karne do Dawid Plizgi, a ten pokonuje bramkarza Podbeskidzia. Ma też swoją okazję do zdobycia gola, ale zbyt długo zwleka z oddaniem strzełu, co uławia skuteczną interwencję Ladislavowi Rybánskiemu. Jagiellonia zgarnia kolejne 3 punkty.

Ocena dwadozera.pl: 8/10

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Zabrakło dla niego miejsca w autokarze jadącym do Bielska-Białej. To także dla nas spore zaskoczenie, po tym jak dał dobrą zmianę w meczu z Ruchem.

Ocena dwadozera.pl: -

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Na boisku w Gliwicach pojawia się tuż po przerwie. Zmienia prawego obrońcę i na tej pozycji gra do końca meczu. U Krystiana bez zmian: jak nie ławka to słaby występ. Dzieciaki Mroczkowskiego dostają od Piasta lanie 3:0.

Ocena dwadozera.pl: 3/10

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Pauza z powodu nadmiaru żółtych kartek. Jego koledzy nie dają rady beniaminkowi z Bydgoszczy, zaledwie remisując 1:1.

• Marcin Budziński (Cracovia)

Poczuł z boiska atmosferę wielkich derbów Krakowa przez ponad pół godziny. Fajerwerków w jego grze nie było. Wstydu też nie przyniósł. Cracovia remisuje z Wisłą 1:1, a mogła ten mecz nawet wygrać.

Ocena dwadozera.pl: 6/10

• Tomasz Ptak (Zagłębie Lubin)

Tomek póki co zamienił ławkę białostocką na lubińską... Ławkę rezerowywch rzecz jasna, nie jakąś tam osiedlową. I po wygranym 2:0 meczu z Koroną raczej nie spodziewamy się rewolucji w składzie "Miedziowych".

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Wpuszcza dwa gole na stadionie w Lubinie. Przy pierwszym - był bez szans, przy drugim - mógł zachować się nieco lepiej. Ogólnie najlepszy na boisku ze wszystkich zawodników Korony.

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Od meczu z Zagłebiem jest on najbardziej doświadczonym pikarzem Korony pod względem występów w Ekstraklasie. 130 meczów przeleciało jak jeden dzień! I nie będziemy psuć zacnego jubileuszu, gdyż o grze Pawła nie napisalibyśmy wiele dobrego.

Ocena dwadozera.pl: 4/10

• Tomasz Lisowski (Korona Kielce)

Rozgrywa drugi z rzędu mecz od pierwszej do ostatniej minuty. Łapie żółtą kartkę za nieprzepisowe przerwanie ataku lubinian w końcówce spotkania. Na tle swoich kolegów z obrony wyglądał całkiem przyzwoicie. Ale transferu do Barcelony raczej nie wróżymy.

Ocena dwadozera.pl: 5/10

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Jego forma znów rośnie. Broni dwie sytuacje sam na sam. Ostatecznie wpuszcza jednego gola, ale pozostaje absolutnie bez winy.

Ocena dwadozera.pl: 7/10

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Cały mecz z Górnikiem Zabrze spędza wśród zawodników rezerwowych.

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

Najsłabszy spośród obrońców mistrza Polski. Zamieszany w utratę gola przez swój zespół. Przeplata dobre momenty prostymi błędami. Legia rzutem na taśmę wygrywa 2:1 z Górnikiem, choć gol wyrównujący pada w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach.