Więcej o B klasie: Jedni grają, inni odpadają

2013-08-26 20:34:45 B klasa

We wszystkich grupach warmińsko-mazurskiej "Bundesligi" trwają zmagania ligowe, więc pora na podsumowania kolejki.

B-klasa (gr. I)

Udany debiut zanotowała olecka Unia, która na boisku w Kętrzynie ograła tamtejszy MOSiR 2:1 (1:1). Unia na to spotkanie wyszła bardzo zmotywowana przez swojego trenera Karola Sobczaka. MOSiR Kętrzyn zagrał słaby mecz i można było zauważyć braki treningowe. Hokejowy wynik padł w Łankiejmach, gdzie tamtejszy Tytan przegrał z KS-em Łabędnik 5:6. Tytan przegrywał do końca pierwszej połowy 1:3. Niekorzystny wynik nie załamał graczy z Łankiejm, którzy na początku drugiej połowy doprowadzili do stanu 5:3. Jednak przez ostatnie piętnaście minut KS Łabędnik zaczął dominować na boisku i ostatecznie to goście wygrali 6:5.

B-klasa (II gr.)

Pierwsza kolejka i pierwszy walkower. Mecz Sokoła Łęcze z Pamą Powodowo nie odbył się z powodu rzekomego zabrania licencji dla Sokoła przez WMZPN. Klub na swojej stronie internetowej zdementował informacje na temat odebrania gry w B-klasie. Najwięcej bramek padło w Płoskini, gdzie Relax Płoskinia pokonał Agat Jegłownik 5:2 przegrywając do 65 minuty 1:2. Trzy ostatnie gole Relax zdobył kolejno w 72, 86 i 90 minucie. Udanie zaprezentował się też Zalew Batorowo, który wygrał 3:2 w Kwietniewie z tamtejszą Spartą. Warto też podkreślić, że Zalew powrócił do rozgrywek ligowych po sześciu latach przerwy.

B-klasa (III gr.)

GKS Dźwierzuty, Jonkovia Jonkowo oraz GKS Szczytno obecnie są niepokonane w grupie trzeciej B-klasy. Szczególną skutecznością impunuje GKS Dźwierzuty, który w trzech meczach zdobył aż szesnaście bramek i tracąc tylko trzy gole. Druga w tabeli Jonkovia Jonkowo ma nieco gorszy bilans - 13-5.

W meczu Strażaka Gryźliny z GKS-em Dźwierzuty aż cztery bramki dla GKS-u zdobył Konrad Elsner. Niestety z powodu urazu musiał opuścić boisko na dziesięć minut przed końcem. Spora ilość bramek padła również w Purdzie, gdzie tamtejszy Klub Piłkarski Purda wygrał z Koroną Klewki 5:4. Pierwsi bramkę zdobyli piłkarze z Klewek za sprawą Dawida Guta. Odpowiednio w 19, 27, 30 i 35 minucie gospodarze zdobywali bramki. Na pięć minut przed przerwą Korona strzeliła gola i rezultatem 4:2 zakończyła się pierwsza część meczu. W drugich czterdziestu pięciu minutach padły tylko trzy bramki. Najpierw w 58. minucie Łukacz Czarnecki po raz drugi pkonał golkipera z Purdy. Potem już strzelali gospodarze (67 i 78 minuta) i rezultatem 5:4 dla KP Purdy zakończył się mecz i gospodarze mogli świętować pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Jak się dowiedzieliśmy, po Tempie Wipsowo z ligi wycofał się Perkun Orżyny (nieoficjalnie mówi się, że jednym z powodów takiej decyzji jest odejście dwóch zawodników do GKS-u Dźwierzuty.

B-klasa (IV gr.)

Swoje pierwsze zwycięstwo w lidze odniosła Avista Łążyn, która rozgromiła GKS LZS Szymbark aż 7:1. Co ciekawe, to w drugiej minucie meczu gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Kacpra Pesty. Ten sam zawodnik tuż przed końcem pierwszej połowy zawodnik ten musiał opuścić boisko z powodu drugiej żółtej kartki i w konsekwencji czerwonej (pierwsza żółta kartka za niesportowe zachowanie, druga z powodu faulu na zawodniku Avisty). Później strzelali już tylko goście: Łukasz Rubalewski (47' z karnego, 55'), Paweł Senkowski (49', 67'), Rafał Rynkowski (69', 83'), Karol Żuchowski (73'). Jedynym zespołem bez punktu jest GKS LZS Szymbark.

• Płomień Turznica - Lider Złotowo 4:1
  • GKS LZS Szymbark - Avista Łążyn 1:7
  • Orzeł Ulnowo - LZS Mszanowo 0:6
  • Oristo Montowo - LZS Jamielnik 3:3
  • Mewa Smykowo - Jordan Kazanice 1:5
  • Tessa Tuszewo - SKF Kunki 2:1
  • Wicher Gwiździny - Olimpia II Olsztynek 1:1