Liga gra! - Nasi za granicą

Nasi w Ekstraklasie: Supermecz "Koroniarzy"

2013-08-27 19:59:59 Paweł Sobolewski, Zbigniew Małkowski, Korona Kielce, Śląsk Wrocław, Norbert Witkowski, Górnik Zabrze

Paweł Sobolewski i koledzy z Korony cieszą się z wygranej. Fot. korona-kielce.pl

5. kolejka Ekstraklasy. Do sporej niespodzianki doszło w Warszawie, gdzie Legia Łukasza Brozia i Daniela Łukasika przegrała z Lechią Gdańsk 0:1. Nasz drugi pucharowicz - Śląsk Wrocław - z Rafałem Gikiewiczem w składzie zanotował pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując Widzew 3:1. Co słuchać u pozostałych graczy z Warmii i Mazur?

• Marcin Budziński (Cracovia Kraków)

Na boisku w Lubinie zameldował się w 57 minucie meczu. Chwilę potem zrobił to, co należało zrobić. Po prostu oddał strzał z dystansu, a że Michał Gliwa tylko udawał, że interweniuje to piłka wpadła do siatki. Przypadkiem bramkarza Zagłębia zajmować się nie zamierzamy. Marcin w końcówce zawodów mógł zapakować drugiego gola, ale tym razem piłka znalazła drogę do rąk golkipera „Miedziowych”. Finalnie Cracovia sięgnęła po 3 punkty, a wychowanek Mamr Giżycko dał doskonałą zmianę.

Ocena dwadozera.pl: 7/10

• Norbert Witkowski (Górnik Zabrze)

Po Wielkich Derbach Śląska nie chcielibyśmy znaleźć się w skórze Norberta. Zapewne reszta zespołu w myślach dopisywała już 3 punkty, a bramkarz Górnika w ostatniej minucie załatwił Ruchowi jedno oczko. Idziemy w zakład o dobre piwo, że wyczyn Norberta dostanie nominację w kategorii „Bramkarski babol rundy jesiennej”.

Ocena dwadozera.pl: 3/10

• Tomasz Wełnicki (Górnik Zabrze)

Poza kadrą meczową.

• Jonatan Straus (Jagiellonia Białystok)

W przegranym meczu z Pogonią Szczecin 2:3 nie pograł zbyt długo, bo raptem 2 minuty. Zadebiutował zaś kilka dni temu w kadrze U-20, prowadzonej przez Jacka Zielińskiego. Polacy pokonali w Suwałkach swoich rówieśników z Litwy 2:0. Piłkarz nabawił się niegroźnego urazu przeciążeniowego. „Jonek” życzymy zdrowia!

• Tomasz Ptak (Jagiellonia Białystok)

Całe spotkanie spędza na ławce rezerwowych.

• Paweł Drażba (Jagiellonia Białystok)

Domeną Pawła jest niestety ławka rezerwowych. W drugim zespole zaliczył trafienie przeciwko Granicy Kętrzyn.

• Paweł Dawidowicz (Lechia Gdańsk)

Widać, że Paweł na dobre zadomowił się w składzie Lechii. Doskonale, ponieważ z meczu na mecz nabywa niesamowitego doświadczenia, które już procentuje. Jego zespół dość nieoczekiwanie pokonał mistrzów Polski i jest liderem Ekstraklasy. Niech więc liderem Lechii będzie Paweł!

• Daniel Łukasik (Legia Warszawa)

Po dłuższej przerwie dostał szansę od Jana Urbana. Na murawie Pepsi Areny przebywał do 79 minuty. Zmieniony przez Miroslava Radovicia. Występ bez historii.

Ocena dwadozera.pl: 5/10

• Łukasz Broź (Legia Warszawa)

Rozegrał cały przegrany 0:1 mecz z Lechią Gdańsk. Pod koniec spotkania zmarnował okazję do strzelenia wyrównującego gola. Za wejście nakładką został ukarany żółta kartką. Szału nie było.

• Rafał Gikiewicz (Śląsk Wrocław)

Raz musiał wyciągać piłkę z bramki. Nie mniej jednak występ bardzo poprawny. Choć trzeba też dodać, że bardzo dobrze grający Śląsk na niewiele pozwolił Widzewowi.

Ocena dwadozera.pl 6/10

• Krystian Nowak (Widzew Łódź)

Nareszcie Krystian wyszedł w podstawowym składzie Widzewa i zagrał nawet całe spotkanie! Niestety jest to jedyna dobra informacja. Jego drużyna przegrała 1:3, a on nie był jakąś wyróżniającą się postacią zespołu. Bez wątpienia pomocnikowi Widzewa jest potrzebna stabilizacja w pierwszej jedenastce. Oby dostał kolejną szansę w następnym meczu.

• Zbigniew Małkowski (Korona Kielce)

Czyste konto zawsze jest wizytówką bramkarza. Ale uczciwie przyznać należy, że z Piastem Gliwice to Zbyszek się nie napracował. Dwa celne strzały na jego bramkę mówią same za siebie. Ale to akurat nie nasze zmartwienie. Korona pod wodzą nowego trenera Jose Rojo Martina gładko pokonuje gości 2:0.

• Paweł Sobolewski (Korona Kielce)

Kapitan Korony rozegrał kapitalne zawody. Był motorem napędowym zespołu. Wydatnie przyczynił się do zwycięstwa, strzelając jedną z bramek. Chwalony za występ przez Tomasza Smokowskiego, prowadzącego „Ligę + Extra” w stacji Canal +. Takiego Pawła i taką Koronę również my chcemy oglądać coraz częściej!