Pelikan nie połknął Olimpii. Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1

2013-07-27 20:22:05 Olimpia Elbląg, Pelikan Łowicz

Olimpia Elbląg zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz. Jedyną bramkę dla elblążan strzelił Anton Kołosow

Faworytem meczu byli goście, ale to Olimpia lepiej zaczęli spotkanie. Już po 15 minutach w pole karne dośrodkował Kamil Piotrowski, a piłkę znakomicie dziubnął Anton Kołosow i wcisnął futbolówkę do siatki.

Później Olimpia zagrała swoje - dobrze funkcjonowała obrona, a posiadający inicjatywę goście nie mieli pomysłu na jej sforsowanie. Najgroźniej było w 29 min., kiedy z dystansu uderzył Adrian Świątek, a Aleksiej Rogaczow z trudem sparował piłkę na słupek; do piłki dopadł Piotr Koman, ale, mając pustą bramkę, fatalnie przestrzelił.

W drugiej połowie przewaga gości była jeszcze większa, a Olimpia skupiła się już niemal wyłącznie na obronie. 1:1 mogło być już po kilku minutach, ale Świątek przegrał pojedynek 1 na 1 z Rogaczowem.

W końcu jednak Pelikanowi udało się wyrównać. Świetnym zagraniem popisał się Pascal Ekwueme i sam skierował piłkę do bramki.

Niedługo później mogło być już 1:2, ale uderzenie Marcina Kosiorka wybronił Rogaczow.

Co ciekawe, mimo ogromnej przewagi gości, w samej końcówce mecz mogła wygrać Olimpia. Już w doliczonym czasie gry sam na sam z Adrianem Olszewskim wyszedł Daniel Baran, ale zbyt lekko podciął piłkę i golkiper gości sparował uderzenie; dobitka Kołosowa również była niecelna.

W sumie jednak: szczęśliwy remis Olimpii.

POWIEDZIELI PO MECZU (info.elblag.pl).

Oleg Raduszko, trener Olimpii

- Ciężkie warunki. W niektórych sytuacjach mieliśmy sporo szczęścia. Rezultat jest sprawiedliwy. Będziemy ciężko pracować.