Krótko - Kobiety

"Stomilanki" wygrywają z Pogonią

2013-05-25 01:00:56 OKS Stomil Olsztyn, Pogoń Siedlce

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Artur Szczepański

Po kilku nieudanych meczach zawodniczki pierwszego zespołu OKS Stomil Olsztyn pewnie wygrały 3:0 z Pogonią Siedlce. Spotkanie było przełomowe. Piłkarki z Olsztyna zdobyły swoją pierwszą od trzech spotkań bramkę, a na dodatek w meczu wystąpiły debiutantki w II lidze!

Cały mecz przebiegał pod dyktando olsztynianek, które konstruowały akcje jedna po drugiej, a próby kontrataku przeciwniczek pewnie przerywały.

W pierwszej połowie padły wszystkie cztery bramki. Pierwsza z nich to kapitalne podanie Natalii Kłosek do Iwony Abramczyk, która okiwała bramkarkę i skierowała piłkę do siatki.

Drugi gol to samobój jednej z gospodyń, która wbiła futbolówkę do własnej bramki po dośrodkowaniu Pauli Krech.

Ostatnie trafienie zaliczyła Natalia Kłosek po pięknej zespołowej akcji, za która trzeba pochwalić całą ofensywę Stomilu.

Druga połowa to również bardzo widoczna przewaga "Stomilanek", której niestety nie udało się zamienić na gola. Niezliczoną ilość sytuacji miały: Mariola Obidowska, Beata Homza czy Weronika Dziadura, którym zabrakło trochę szczęścia.

I jeszcze te debiuty... W drużynie OKS Stomil Olsztyn zadebiutowała Aleksandra Różewicz, napastniczka która trenuje od bardzo niedawna w zespole. Jednak prawdziwym przełomem było pojawienie się na boisku Pauliny Babińczuk, która po ciężkiej walce z kontuzją zaliczyła swój pierwszy występ w II lidze. Obie zawodniczki bardzo ładnie zaprezentowały się na murawie i tym samym zakomunikowały wszystkim, że pierwsze bramki to tylko kwestia czasu.

OKS Stomil Olsztyn: Weronika Wieżynis - Joanna Sieradzka (46 Beata Homza), Małgorzata Piotrak, Adrianna Kozerska (46 Weronika Kostewicz) - Paula Krech (75 Paulina Babińczuk), Natalia Świętoniowska, Natalia Kłosek, Marta Smolińska (75 Ewa Fidut), Ewelina Balcewicz (75 Aleksandra Różewicz) - Magda Koprowska (57 Mariola Obidowska), Iwona Abramczyk (57 Weronika Dziadura)