Liga gra! - I liga

Tradycji stało się zadość! Miedź Legnica - Stomil Olsztyn 1:2

2013-05-18 22:29:47 Stomil Olsztyn, Miedź Legnica, Paweł Kaczmarek, Paweł Piceluk, Zbigniew Kaczmarek

Paweł Piceluk strzelił jedną z bramek dla Stomilu. Fot. Artur Szczepański

Stomil Olsztyn jest bardzo blisko utrzymania się w I lidze. W sobotnie wieczór podopieczni Zbigniew Kaczmarka wygrali 2:1 w Legnicy.

Tradycji stała się zadość. Który to już raz Stomil zaskakuje swoich kibiców, ogrywając wyżej notowanego rywala na jego boisku. Nie inaczej było w Legnicy, w której goście pokonali miejscową Miedź 2:1. Zwycięstwo drużyny Zbigniewa Kaczmarka oddala olsztynian od strefy spadkowej już o 7 punktów!

Ewidentnie to zespół Miedzi lepiej wszedł w to spotkanie. Gospodarze zdaje się uskrzydleni głośnym dopingiem swoich fanów, oraz faktem, że rozgrywają pierwszy mecz na własnym stadionie przy sztucznym oświetleniu szybko osiągnęli przewagę nad olsztyńską drużyną. Stomil zaczął zbyt spokojnie. Jakby uśpiony. No i po kilkudziesięciu minutach przekonał się, że podopieczni Bogusława Baniaka nie są byle chłopcami do bicia.

W 25. minucie Pawłowi Kaserkiewiczowi udało się skutecznie przymierzyć i w rezultacie pokonał Piotra Skibę. Po dośrodkowaniu w pole karne Stomilu pomocnik Miedzi wyskoczył ponad obrońców Stomilu i pokonał bezradnego bramkarza gości.

Olsztyńska drużyna straciła nie tylko gola, ale również Łuksza Suchockiego. Pomocnik biało-niebieskich od kilku tygodni zmagał się z bólem kolana i na własne ryzyko występował w kolejnych meczach. Determinacja piłkarza niestety skończyła się zejściem z murawy boiska w 31 minucie.

W miejsce kontuzjowanego gracza Stomilu wszedł Andrzej Niewulis. Szkoleniowiec Stomilu dokonał korekty ustawienia, w myśl której Tomasz Strzelec zajął pozycje prawego pomocnika. Od momentu utraty gola goście rzucili się do odrabiania strat. W tym fragmencie gry swoją aktywność wykazał Grzegorz Lech, ale jego podań nie potrafili wykorzystać partnerzy. Na przerwę gospodarze schodzili z przewagą jednej bramki.

Po zmianie stron to wyraźnie olsztynianie przejęli inicjatywę na boisku. Na efekty dominacji podopiecznych Zbigniewa Kaczmarka nie trzeba było długo czekać, bo już w 46. minucie spotkania za sprawą Pawła Piceluka goście wyrównali. Zaskoczeni takim obrotem sprawy gospodarze starali się atakować, ale Stomil z dużą łatwością rozbijał nieliczne ataki legniczan.

W 70. minucie Stomil zadał decydujący cios. Szarżujący lewą flanką Paweł Kaczmarek strzelił nie do obrony i Aleksander Ptak po raz drugi wyciągał piłkę z siatki. Tym samym pomocnik gości potwierdził swoją wysoką dyspozycję w tej rundzie.

- O pierwszej połowie meczu chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć. Nie realizowaliśmy przedmeczowych założeń sztabu szkoleniowego, czego efektem był stracony gol. Druga połowa po męskiej rozmowie w szatni to już bezsprzeczna dominacja naszego zespołu. Cieszę się bardzo, że poprzez zdobywanie goli dla Stomilu mogę wydatnie przyczynić się do zrealizowania przez nas założonego celu, jakim jest utrzymanie zespołu w I lidze – powiedział po meczu Paweł Kaczmarek.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Tym samym olsztynianie poczynili ogromny krok w stronę utrzymania w gronie I-ligowców. Kolejny mecz piłkarze z Warmii i Mazur rozegrają z na wyjeździe z Warta Poznań, która w tej serii spotkań przegrała z Polonią Bytom 2:0. Dystans dzielący obie drużyny wynosi 7 punktów. Bezpośredni mecz między tymi drużynami zostanie rozegrany już w najbliższą środę.

- Chwała wszystkim chłopak, że potrafili po utracie gola podnieść się z dominacji rywala. W drugiej połowie zagraliśmy bardzo dobre spotkanie. Martwi kontuzja Łukasza Suchockiego, ale na tą chwilę nie jestem powiedzieć, czy będzie on w stanie zagrać z Wartą. Powiedziałem zespołowi w przerwie, że jeszcze jesteśmy w stanie wygrać ten mecz i po kilku ostrych słowach zespół wyszedł na boisko mocno zmobilizowany. To olbrzymi krok w kierunku utrzymania Stomilu w I lidze – oceniał spotkanie szkoleniowiec olsztynian, Zbigniew Kaczmarek.

• Miedź Legnica – Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

1:0 - Kasperkiewicz (25), 1:1 - Piceluk (46), 1:2 - Kaczmarek (70)

Miedź: Ptak, Wołczek, Tanżyna, Woźniczka, Bartczak, Madejski, Nowacki (70. Zatwarnicki), Kasperkiewicz, Łuszkiewicz, Zasada (66. Lenkieiwcz), Retlewski (73. Mowlik)

Stomil: Skiba, Bucholc, Kaczmarek, Remisz, Baranowski, Strzelec, Głowacki, Jegliński, Lech (88. Glanowski), Suchocki (31. Niewulis), Piceluk (84. Kazimierowski)

Żółte kartki: Niewulis (Stomil)

Sędziował: Stefański (Bydgoszcz)