forBet promocja

Krótko - Juniorzy - Nasi za granicą

Oskar będzie jak "Lewy"?

0000-00-00 00:00:00 Oskar Zawada

Oskar Zawada. Fot. Fb

Oskar Zawada. Fot. Fb

Talent tego napastnika rozwija się w błyskawicznym tempie. Jeszcze rok temu biegał po polskich boiskach, a dziś jest czołową postacią młodzieżowych grup niemieckiego VfL Wolfsburg. O kim mowa?

To pochodzący z Dobrego Miasta 17-letni Oskar Zawada. Pierwsze piłkarskie kroki pod okiem trenera Tomasza Kułakowskiego stawiał w miejscowym klubie. Już jako trampkarz odnosił pierwsze sukcesy m.in. sięgając po koronę króla strzelców warszawskiego turnieju „Delta Cup”. W 2009 roku na zasadzie wypożyczenia trafił do OKS-u 1945 Olsztyn. 

Młody napastnik został dostrzeżony przez trenera reprezentacji Polski U-15 Roberta Wójcika. Na obecną chwilę w kadrze narodowej kilku roczników rozegrał 17 spotkań, w których zdobył 6 goli.

1 lipca 2012 roku Oskar Zawada podpisał 3-letni kontrakt z VFL Wolfsburg. Na co dzień występuje w drużynie do lat 17. Zanotował 19 meczów, strzelając 17 bramek. Na swoim koncie ma także 2 spotkania w zespole U-19.

- VfL Wolfsburg nie zatrudnia przypadkowych zawodników. Oskar będąc u nas w klubie wyróżniał się piłkarsko. Wielka przyszłość przed nim – przekonuje Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy Stomilu Olsztyn.

 

PZaj

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  #### #  # 
#  # #  # # # 
#   #  #  ##  
#   #  #  ##  
#  # #  # # # 
 ####  #### #  #