Liga gra! - II liga

Concordia rozbita w Pruszkowie. Znicz - Concordia 5:0

2013-04-28 16:21:20 Concordia Elblag, Znicz Pruszków

Concordia Elbląg przegrała w Pruszkowie. Fot. Michał Kalinowski

Concordia Elbląg przegrała wysoko w Pruszkowie. Piłkarze Znicza na własnym boisku wygrali z elbląskim zespołem 5:0.

Po wygranej w Krakowie z Garbarnią wydawało się, że Concordia w końcu wskakuje na właściwe tory. Nic z tego, w niedzielę elblążanie zaprezentowali się fatalnie i sromotnie przegrali na wyjeździe z pruszkowskim Zniczem.

Pozamiatane było już po pierwszej połowie. Najpierw z boku dośrodkował Marcin Bochenek, a Adrian Paluchowski udanie wykończył akcję i po 12 minutach gry było 1:0.

Concordia mogła wyrównać, ale po dobrej akcji Mateusza Bogdanowicza nad bramką uderzył Michał Lepczak.

Co nie udało się gościom zrobili gospodarze, którzy przez cały czas grali wysokim pressingiem i zmuszali Concordię do błędów. W 29 min. dośrodkował Marcin Rackiewicz, a Michał Zapaśnik głową skierował piłkę do siatki. 2:0.

Dziewięć kolejnych minut i 3:0. Po zawodach. Tym razem asystę zaliczył Maks Banaszewski, a do siatki po raz drugi trafił Paluchowski.

W drugiej połowie były gracz Legii dołożył trafienie z rzutu karnego, a nieco wcześniej na listę strzelców wpisał się Norbert Jędrzejczyk, który wykorzystał wrzutkę z rożnego.

POWIEDZIELI PO MECZU.

Przemysław Marusa, trener Concordii

- Ciężko coś powiedzieć, jak się tak przegrywa. Można tylko wspomnieć o gospodarzach dzisiejszego spotkania, czyli o drużynie Znicza która doskonale zastosowała taktykę to panujących warunków i strzeliła pięć bramek. Szkoda, że straciliśmy te bramki ze stałych fragmentów gry, na co uczulaliśmy zespół. Niestety padły trzy bramki do przerwy i praktycznie to już ustawiło mecz. Pierwsze trzy bramki w bardzo krótkim odstępie czasu podłamały nasz zespół. Nie byliśmy w stanie niczym się przeciwstawić. Trudno, przegraliśmy 0:5, za trzy dni czeka nas kolejny mecz i zapominamy o tym meczu jak najszybciej. Gratuluje gospodarzom i życzę powodzenia.

• Znicz Pruszków - Concordia Elbląg 5:0 (3:0)

1:0 - Paluchowski (12), 2:0 - Zapaśnik (29), 3:0 - Paluchowski (38), 4:0 - Jędrzejczyk (53), 5:0 - Paluchowski (65 k)

Żółte kartki: Jędrzejczyk, Kubicki (Znicz), Loda, Bogdanowicz, Lepczak, Zoch (Concordia)

Sędziował: Mikołajewski (Świebodzin)

Znicz: Pazdan- Bochenek, Jędrych, Jędrzejczyk, Tomas, Banaszewski (78 Niksiński), Kucharski, Machalski (63 Chrabąszcz), Zapaśnik (76 Majewski), Rackiewicz (69 Kubicki), Paluchowski

Concordia: Zoch - Sambor, Bogdanowicz, Sadowski, Lepczak (60 Uszalewski), Loda, Szuprytowski (74 Zawierowski), A. Stępień, Kiełtyka (77 Lewandowski), Korzeniewski, Zejglic (61 Nadolny)