Liga gra! - V liga

"Okręgówka": Czarni gromią Tęczę, Jeziorak gromi Dąb

2013-04-06 21:50:56 Czarni Olecko, Jeziorak Iława, Tęcza Biskupiec, Dąb Kadyny

Jeziorak nie pozostawił Dębowi złudzeń, kto jest lepszy. Fot. Karol Synowiec

Po jednym meczu rozegrano w sobotę w obu grupach warmińsko-mazurskiej "okręgówki". Zarówno Czarni Olecko, jak i Jeziorak Iława wysoko ograli swoich rywali.

Grupa 1

• Czarni Olecko - Tęcza Biskupiec 5:1 (3:1)

1:0, 2:0 - Kozłowski (4, 24), 3:0 - Szarnecki (36), 3:1 - Bogdaniuk (42 k), 4:1 - Bogdanowicz (75 k), 5:1 - Szusta (84)

To był mecz prawie na szczycie - Czarni zajmowali przed tym spotkaniem trzecie, a Tęcza drugie miejsce w tabeli. Po spotkaniu obie ekipy zamieniły się pozycjami. Gospodarze szybko objęli prowadzenie i praktycznie już w pierwszej połowie rozstrzygnęli losy spotkania. Później, w ostatnim kwadransie dołożyli jeszcze dwie bramki.

Grupa 2

• Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0 (3:0)

1:0 - Demski (2), 2:0 - Nowiński (22), 3:0 - Suchocki (37), 4:0 - Ciurkowski (78)

Podopieczni Marka Czachorowskiego wygrali wysoko z ostatnim w tabeli Dębem. Już w 2 min. Robert Demski strzałem głową pokonał Roberta Grabowskiego. Szybko zdobyta bramka uskrzydliła młodych zawodników którzy raz za razem zagrażali bramce Dębu. Goście w tym meczu starali się grać otwartą piłkę, co jakiś czas kontratakując. Warto pochwalić Dawida Kręta bramkarza Jezioraka  który  kilkoma pewnymi interwencjami zażegnał niebezpieczeństwo. Kolejnego gola w  ładny sposób strzelił Cezary Nowiński. Popularny "Messi" po indywidualnej akcji minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.Następnego gola zdobył Piotr Suchocki, który wykonując rzut wolny z dwudziestu pięciu metrów umieścił piłkę w okienku bramki zespołu z Kadyn.

Po przerwie gra się nieco uspokoiła, lecz dalej przeważali iławianie. Okazje strzeleckie miał zarówno Robert Demski, Cezary Nowiński i Christian Klein. Niestety młodym zawodnikom zabrakło zimnej krwi. Bramkę na 4:0 zdobył w 78 min. Piotr Ciurkowski.

Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0 Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0 Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0 Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0 Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0

Zobacz pełną galerię zdjęć: Jeziorak Iława - Dąb Kadyny 4:0