Liga gra! - II liga

Inauguracja na zero i zwycięsko. Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0

2013-03-30 23:28:08 Olimpia Elbląg, Motor Lublin

Piłkarze Olimpii i Motoru grali w Wielką Sobotę na fatalnej murawie. Fot. Michał Kalinowski

Gol Kiriłła Raduszki dał II-ligowej Olimpii Elbląg zwycięstwo w meczu z Motorem Lublin. To dopiero pierwsze spotkanie elblążan w tym roku!

To na czym grali piłkarze obu drużyn w Wielką Sobotę, trudno nazwać murawą (

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0 Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0 Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0 Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0 Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0

ZOBACZ FOTORELACJĘ MICHAŁA KALINOWSKIEGO!

). Na błotnistej nawierzchni o wiele lepiej odnaleźli się piłkarze Olimpii, dla których był to dopiero pierwszy oficjalny mecz w tym roku.

"Olimpijczycy" mogli wyjść na prowadzenie już w 3 min., kiedy Kiriłł Raduszko wbiegł między obrońców i wyszedł sam na sam z bramkarzem. Zamiast strzału synowi trenera Raduszki wyszło jednak podanie do bramkarza.

Dziesięć minut później z lewej strony dośrodkował Tomasz Lewandowski, a w polu karnym do piłki doszedł Anton Kołosow. Po jego uderzeniu piłka przeszła tuż obok słupka.

Jeszcze bliżej gola było kilkanaście minut później, gdy po podaniu Kamila Graczyka technicznie uderzał Raduszko. Niestety, znowu niecelnie.

W końcówce pierwszej połowy gra nieco się wyrównała. To Motor był częściej przy piłce i próbował konstruować akcje, ale z prób gości niewiele wynikało.

Na gola kibice przy Agrykola 8 musieli czekać do drugiej połowy. Z lewej strony dobrze dośrodkował Piotr Skokowski, futbolówka trafiła do nieprzykrytego Raduszki, a ten z bliska pokonał Tomasza Ptaka.

Później obie ekipy nie dały już rady stworzyć dogodnych okazji do zdobycia bramki i wynik nie uległ zmianie.

Olimpia wygrała i, uwaga, zagrała na zero z tyłu po raz... dziesięty w sezonie!

POWIEDZIELI PO MECZU.

Piotr Świerczewski, trener Motoru

- Dla mnie mecz nie był ciekawy, nie ma z niego żadnego materiału poglądowego. Typowa kopanina, czyli raz, dwa i „laga” do przodu - powiedział Piotr Świerczewski, trener Motoru. - Oczywiście ambicji i woli walki zawodnikom odmówić nie można, ale o jakimś meczu na dobrym poziomie nie ma mowy. Spodziewałem się, że wygra ten zespół, który pierwszy strzeli bramkę.

Oleg Raduszko, trener Olimpii

- Nie zgadzam się z trenerem, że była tylko kopanina, u nas były jeszcze dwa wyjścia sam na sam z bramkarzem Motoru, mieliśmy kontrolę nad tym meczem i nasze zwycięstwo jest jak najbardziej zasłużone. Ciężko pracowaliśmy przez 2,5 miesiąca i teraz zbieramy plony.

• Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0 (0:0)

1:0 - Raduszko (61)

Żółte kartki: Pietrewicz (Olimpia), Ptak, Falisiewicz, Jovanović, Bronowicki (Motor)

Sędziował: Liana (Bydgoszcz)

Olimpia: Rogaczow - Lewandowski, Nadijewski, Ichim, Kołosow, Raduszko (82 Sedlewski), Skokowski, Ressel, Pietrewicz, Kopycki (70 Wierzba), Graczyk

Motor: Ptak - Falisiewicz, Ptaszyński, Ciarkowski (78 Bronowicki), Kądzior (78 Szpak), Kayizzi, Romańczuk (31 Kursa), Klepczarek, Jovanović (65 Węska), Karwan, Mihałewskij