Liga gra! - III liga

Kowalewski kontra Dąb, czyli 4:2 w zaległym meczu

2013-03-24 18:40:43 Granica Kętrzyn, Dąb Dąbrowa Białostocka, Paweł Kowalewski

Granica Kętrzyn wygrała 4:2. Fot. Damian Lemański

Trzy gole przed przerwą i trzy gole po przerwie. W zaległym, jesiennym jeszcze, meczu III ligi Granica Kętrzyn ograła 4:2 Dąb Dąbdrowa Białostock. Wszystkie gole dla ekipy z Kętrzyna zdobył Paweł Kowalewski.

- Pierwszą bramkę strzeliliśmy już w drugiej minucie meczu, więc później grało się łatwiej - opowiada Kowalewski. I dodaje: - Można powiedzieć, że tym meczem dobrze zakończyliśmy... jesień, bo przecież był to mecz zaległy, jeszcze z października. A czy forma już jest? Dopiero się okaże, na razie trudno powiedzieć. Graliśmy na boisku ze sztuczną nawierzchnią, na którym gramy i trenujemy, a Dąb miał takie boisko tylko kilka razy w ciągu ostatnich miesięcy. Punkty na pewno jednak cieszą.

W zespole z Kętrzyna cały mecz  w bramce rozegrał pozyskany z Mrągowii Paweł Lubowiecki, a na boisku pokazał się również Daniel Wierzbowski, który przeniósł się do Kętrzyna z Cresovii Górowo Iławeckie.

Przypomnijmy, że dzisiejsze spotkanie pierwotnie miało być rozegrane 28 października na Podlasiu. Później termin ustalono na 7 listopada, ale i wtedy mecz się nie odbył. Ostatecznie zagrano więc wiosną, w Kętrzynie - jak widać, z korzyścią dla Granicy.

Po zwycięstwie kętrzynianie wywindowali się na 4. miejsce w tabeli. Z kolei Kowalewski jest teraz najskuteczniejszym strzelcem ligi - w klasyfikacji snajperów o trzy trafienia wyprzedził Mariusza Machniaka z Mrągowii.

• Dąb Dąbrowa Białostocka - Granica Kętrzyn 2:4 (1:2)