News - Sparingi - Nasi za granicą

"Nasi za granicą" też grają sapringi

2013-02-16 16:54:27 Igor Biedrzycki, Zbigniew Małkowski, Rafał Gikiewicz, Łukasz Broź, Piotr Ruszkul, Daniel Łukasik

Igor Biedrzycki coraz pewniej radzi sobie w pruszkowskim Zniczu. Fot. Artur Szczepański

Przygotowania klubów do rozpoczęcia rundy rewanżowej wchodzą w decydującą fazę. Drużyny ze wszystkich szczebli rozgrywek mierzą siły w meczach kontrolnych. Jak sprawują się w nich zawodnicy pochodzący z Warmii i Mazur?

Mistrz Polski Śląsk Wrocław pokonał czeskiego drugoligowca FC Zbrojovka Brno 2:1. W składzie drużyny Stanislava Levy'ego od 46 minuty wystąpił Rafał Gikiewicz, zaś jego brat Łukasz rozegrał 30 minut.

Reprezentant Polski Łukasz Broź do 63 minuty przebywał na placu gry w Uniejowie. Jego drużyna Widzew Łódź skromnie pokonała Olimpię Grudziądź 1:0. W składzie "Biało-Zielonych" znalazł się urodzony w Reszlu Piotr Ruszkul. Na 4 minuty przed końcem meczu został zmieniony przez Huberta Kościukiewicza.

Niespodzianką zakończyła się konfrontacja Znicza Pruszków z Łódzkim Klubem Sportowym. Podwarszawska drużyna wygrała 2:1, zaś Igor Biedrzycki zagrał pełne 90 minut.

Piotr Karłowicz nadal czeka na szansę gry w pierwszej drużynie Wisły Kraków. Choć dziś jest niemal pewne, że nie nastąpi to zbyt prędko. W Sosnowcu podopieczni trenera Tomasza Kulawika ulegli miejscowemu Zagłebiu 1:2.

Drugi reprezentant Polski z naszego regionu występujący w Ekstraklasie, czyli Daniel Łukasik nie wystąpił w meczu Legii Warszawa z Łudogorcem Razgrad. Lider Ekstraklasy okazał się lepszy od Bułgarów o jednego gola, nie tracąc żadnego.

Od gry odpoczął także Zbigniew Małkowski. Bramkarz Korony Kielce nie stanął między słupkami w bezbramkowym meczu z Siarką Tarnobrzeg.