forBet promocja

Krótko - IV liga - I liga

Erwin Sak wydał oświadczenie

2012-11-26 18:58:21 Stomil Olsztyn, Stomil II Olsztyn, Erwin Sak

Erwin Sak, fot. Artur Szczepański

Erwin Sak, fot. Artur Szczepański

Erwin Sak zawodnik olsztyńskiego Stomilu wydał oświadczenie, w którym żali się na działaczy i trenerów. Zawodnikowi w grudniu kończy się kontrakt z klubem.

"OŚWIADCZENIE

Szanowni Prezesi i Kibice Stomilu

Od dwóch lat reprezentuję barwy Stomilu Olsztyn. Przez ten okres zarówno w pierwszej jak i drugiej drużynie zawsze na boisku dawałem z siebie wszystko. Po bezpodstawnym przesunięciu mnie do rezerw miałem okazję przekonać się jak wiele osób jest po mojej stronie. Jestem im wdzięczny za udzielone wsparcie i pomoc w tym trudnym dla mnie okresie.

Chciałem poprzez dobre bronienie wypromować się z tego klubu. Wierzyłem, że po występach w Pucharze Polski przeciwko Pogoni Szczecin i Widzewowi Łódź wreszcie zacznę regularnie grać w lidze. Rywalizację sportową w okresach przygotowawczych wygrywałem praktycznie na wszelkie sposoby. Niestety przegrałem rywalizację poza boiskiem.

Cierpliwie czekałem na swoją szansę a gdy byłem pewny, że w końcu będę wiosną pierwszym bramkarzem, zostałem nie tylko odesłany na ławkę ale też przesunięty do rezerw. Bezpodstawnie! Użyte argumenty decydujące o wyborze bramkarza jakie usłyszałem od trenerów podczas ogłaszania decyzji były skandaliczne i jak domyślam się miały one na celu wyprowadzenie z równowagi, aby mieć na mnie "haka". Nie dałem się sprowokować i wyszedłem. Dzień później dowiedziałem się, że jestem przesunięty do rezerw.

Mając czyste sumienie i nic do ukrycia od razu wydałem oświadczenie. Następnie spotkaliśmy się w gronie dyrektorów i sztabu szkoleniowego w celu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji. Gdy okazało się, że nic na mnie nie mają Pan Kaczmarek powiedział, że nie czuje już do mnie... "chemii" , a następnie cytuję:

"Jak wyglądałbym przed chłopakami z drużyny i kibicami gdybym teraz przywrócił ciebie do składu" ?!

Kolejnym jego krokiem było postawienie dyrektorom ultimatum: "albo on albo ja" oraz poinstruowanie aby „wyciszyli” sprawę. Mając na uwadze, że drużyna była na prostej drodze do awansu do 1 ligi ostatecznie uznałem, iż nie jest to odpowiedni moment na udzielanie wywiadów.

Chcę również nadmienić, że nie zostałem ukarany przez klub jakąkolwiek karą finansową! Mogłem wziąć pieniądze i rozwiązać kontrakt ale pomimo tego, iż miałem w perspektywie kilku miesięcy swój ślub postanowiłem, że zostanę i będę walczył o prawdę do końca!

Zależy mi na Stomilu. Dzięki sponsorom klub jest dobrze ułożony finansowo, a także są w nim odpowiednie osoby. Teraz trzeba sobie zadać fundamentalne pytanie:

Czy budujemy drużynę, klub oparty na prawdzie i czystej rywalizacji czy przymykamy oko na pewne sprawy i zamiatamy je pod dywan?!

Teraz nie zamierzam już z nikim wchodzić w polemikę. Oczekuję jedynie zajęcia przez klub jasnego stanowiska w tej sprawie. Za czym i za kim opowiada się klub Stomil. W przeciwnym razie udzielę wywiadu już nie tylko w lokalnej prasie, w którym szerzej opowiem o kulisach przesunięcia mnie do rezerw, sztabie szkoleniowym i traktowaniu młodych zawodników, a także o tym jak ja byłem traktowany przez prawie dziewięć ostatnich miesięcy przez klub.

Będę walczył o swoje dobre imię.

Poważaniem

Erwin Sak"

rys

Komentarze

 1. laweta 2012-11-28 14:44:48 (ip***-***-***-***.hotspotsvankpn.com) #26592 0:0 zgłoś

  przeciez wyjscie z pokoju to nie jakas pyskowka co Erwin mial niby zrobic a zostal zgojony ze szok ,nawet w rezerwach nie bronil chyba ze jak Leszczynski dostal czerwo.Skiba teraz swoje lata ma ,Erwina zatrzymali w rozwoju i tak naprawde nie mamy zadnego bramkarza bo Leszczynski przy pierwszej okazji sobie z tad pojdzie a Ptak tylko na wypozyczeniu.

 2. elo 2012-11-27 14:51:36 (abxj***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #26562 0:0 zgłoś

  tacy jak wy nizej to niech sie nie wypowiadaja na ten temat bo odrazu widac ze nie wiecie o co chodzi w tej sprawie, Erwin My najwierniejsi kibice Stomilu zawsze bedziemy za Toba, STOP KOLESIOSTWU W STOMILU

 3. Mirosław 2012-11-27 13:47:26 (***.olsztyn.vectranet.pl) #26561 0:0 zgłoś

  Gość po prostu liczy, że jakby ewentualnie zmienił się trener to go do składu przywróci. Bo gdzie on się zaczepi teraz skoro rok nie uprawiał sportu ? (sporadyczna gra w rezerwach a nawet ostatnio pogrywanie w polu). Że łatwo nie będzie pokazały chociażby letnie testy w Łowiczu. Za miesiąc go w klubie nie będzie i niech sobie tego wywiadu udziela. Kogo tak naprawdę zainteresuje jego historia ? No niewielu. Stomil ma większe problemy niż zdesperowany bramkarz, który od roku zawodnikiem jest tylko e teorii. Erwin wiem, że czytasz, skoro tak Cie gnębili to skoro mogłeś odejść, dlaczego tego nie zrobiłeś ?

 4. olsztyn 2012-11-27 13:11:24 (abxl***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #26560 0:0 zgłoś

  Kolejny zbuntowany młody gniewny. A ile kasy przez ten okres wziołeś z klubu. jak miałeś kontrakt to napewno kaskę dostawałeś. Utemperować niektórych zawodników Panie Prezesie bo jak święte krowy sie zachowuja. jak się nie podoba to szukac gdzie bedzie lepiej. Juz nie jeden ze spuszczona głową wracał.

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  ##### 
#  # # # #  # 
#  # #  # ##### 
# # # ###### #  # 
#  # #  # #  # 
 ### # #  # #####