Liga gra! - II liga

Olimpia powinna wygrać, ale... znów tylko zremisowała. Olimpia - Pelikan 1:1

2012-11-17 21:44:38 Olimpia Elbląg, Pelikan Łowicz

Olimpia Elbląg zremisowała 1:1 z Pelikanem Łowicz. Fot. Michał Kuna

Na zakończenie rundy jesiennej Olimpia Elbląg zremisowała u siebie 1:1 z Pelianem Łowicz. To dziewiąty remis elblążan w sezonie!

Bez Aleksa Rogaczowa, Tomasza Lewandowskiego i Macieja Scherfchena przystąpiła do meczu z Pelikanem elbląska Olimpia. Jakby nie patrzeć - prawie bez kręgosłupa. Mimo braków, elblążanie dali jednak radę, choć sam mecz nie zachwycił.

Na brak wrażeń widzowie przy A8 mogli narzekać szczególnie w pierwszej połowie, gdy Olimpia grała przyczajona, a goście nie specjalnie kwapili się do szturmowania bramki elblążan.

W przerwie trener Oleg Raduszko wpuścił na boisko Łukasza Ślifirczyka, który zmineił Rienata Taibowa. I, jak się okazało, była to zmiana bardzo dobra, bo bohater meczu w Puławach wniósł sporo ożywienia.

Gola na 1:0 strzelił jednak nie on, a Lubomir Lubenow, który przytomnie zachował się w polu karnym gości i trafił do siatki.

Kilka minut później mogło być już 2:0 i pewnie byłoby pozamiatane, ale uderzenie Antona Kołosowa przeszło tuż nad poprzeczką.

Olimpia kontrolowała grę i wydawało się, że więcej bramek nie będzie. A jeżeli już, to dla gospodarzy, a nie gości... Stało się jendak odwrotnie. Źle zachował się pod własną bramką Bartosz Broniarek i Kamil Hrynowiecki (po trafieniu Damiana Kosiorka) musiał wyciągać z siatki.

W samej końcówce Olimpia dokręciła śrubę i mogło być 2:1. Najmocniej zapachniało golem po uderzeniu z dystansu Piotra Skokowskiego. Jego strzał wylądował jednak na poprzeczce.

To już dziewiąty remis Olimpii w sezonie!

Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1 Olimpia Elbląg - Pelikan Łowicz 1:1