Liga gra! - II liga

Trzy punkty rzutem na taśmę. Olimpia wygrywa w Puławach 1:0!

2012-11-10 16:11:34 Olimpia Elbląg, Łukasz Ślifirczyk

Zwycięską bramkę w 90. minucie strzelił Łukasz Ślifirczyk. Fot. Michał Kuna

Piłkarze Olimpii Elbląg wygrali na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:0. Zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry strzelił Łukasz Ślifirczyk.

Spotkanie rozpoczęło się 20 minut później z powodu spóźnienia piłkarzy Olimpii. I chyba spóźnienie posłużyło, bo piłkarze z Elbląga walczyli o zwycięstwo dłużej i założony cel osiągnęli.

Przez większość meczu na boisku dominowała jednak walka. Dopiero po pierwszym kwadransie Lubomir Lubeenow w dobrej sytuacji uderzył koło słupka. Niedługo później podobnym uderzeniem Konrada Nowaka odpowiedzieli gospodarze.

Później nieznaczną przewagę osiągnęli gospodarze i dwa razy, po strzałach z dystansu, mocno zagrozili bramce Kamila Hrynowieckiego. Pierwsze uderzenie przeszło jednak koło bramki, a drugie znakomicie wybronił Hrynowiecki.

W przerwie trener Oleg Raduszko zagrał va banque i zdecydował się na podwójną zmianę. Na boisku pokazali się Piotr Skokowski i Łukasz Ślifirczyk, którego gol przesądził później o losach meczu.

Postawienie na atak, choć zaowocowało od razu, przyniosło efekty od samego początku drugiej połowy. To "Olimpijczycy" zaczęli przeważać, częściej oddawali strzały i byli blisko bramek. Najpierw groźnie strzelał Skokowski, a później Michał Rssel. Za każdym razem dobrze interweniował jednak bramkarz gospodarzy.

Interwencja nie wyszła mu dopiero w doliczonym czasie gry. Pod własną bramkę piłkę fatalnie stracił Sebastian Orzędowski, futbolówkę dorwał Ślifirczyk i z bliska skierował piłkę do pustej bramki.

• Wisła Puławy - Olimpia Elbląg 0:1 (0:0)

0:1 - Ślifirczyk (90)

Wisła: Przybylski - Gawrysiak, Kursa, Budzyński, Skórnicki, Wiącek (75 Orzędowski), Martuś, Charzewski, Maksymiuk (55 Gonczaruk), M. Nowak (66 Pożak), K. Nowak.

Olimpia: Hrynowiecki - Lewandowski (46 Skokowski), Bobek (90 Lisiecki), Ichim, Ressel, Scherfchen, Ljubenow, Sedlewski, Raduszko (46 Ślifirczyk), Kołosow, Broniarek