Piękne nożyce dały komplet "Olimpijczykom"! Unia Tarnów - Olimpia Elbląg 0:1

2012-10-13 20:11:57 Olimpia Elbląg, Unia Tarnów, Oleg Ichim

Jedyną bramkę w meczu z Unią strzelił Oleg Ichim. Fot. Michał Kuna

Olimpia wróci do Elbląga z kompletem punktów. Elblążanie, po pięknym golu Olega Ichima, wygrali w Tarnowie z Unią 1:0.

Olimpia zaczęła grę wysoko, a ostry pressing przyniósł efekt już w pierwszej połowie. Pierwsze minuty w wykonaniu elblążan były jednak dość nerwowe, a po jednym z uderzeń z trudem piłkę na rzut rożny sparował Aleksiej Rogaczow. Później do ataków przystąpiła Olimpia. Ostrzeżenie w 24 min. dał Lubomir Lubenow, który z blisko 40 m niemal przelobował bramkarza Unii. Kilka minut później znowu, tym razem z rożnego, zagrał Lubenow, którego wrzutkę wybili obrońcy. Piłka trafiła jednak do Olega Ichim, który na 11 metrze błyskawicznie złożył się do efektownego uderzenia nożycami i zaskoczył bramkarza.

Minęło kilka kolejnych minut i, po kolejnej świetnej akcji Olimpii, piłka po raz drugi znalazła się w bramce gospodarzy. Sędzia gola jednak nie uznał gola, dopatrując się pozycji spalonej Rienata Taibowa, który po znakomitej akcji Michała Ressela, Tomasza Sedlewskiego i Łukasza Ślifirczyka skierował piłkę do siatki.

W drugiej połowie częściej atakowała Unia, ale większość ataków kończyła się przed polem karnym Olimpii, która świetnie broniła. Elblążanie z kolei świetnie kontrowali i kilka razy mogli spokojnie podwyższyć wynik spotkania. Dwóch akcji nie zdołał jednak wykończyć Anton Kołosow, a w 56 min., po kontrze, akcję Lubenowa tuż przed linią bramkową zatrzymał Tomasz Libera.

W samej końcówce gospodarze wzięli się do roboty i mogli wyrównać. Najgroźniej było w 85 min. po strzale Adriana Ślęzaka z rzutu wolnego, kiedy piłka zatrzymał się na poprzeczkę.

POWIEDZIELI PO MECZ.

• Oleg Raduszko, trener Olimpii

— Kibice mogli zobaczyć dużo dobrej gry i walki z obu stron. Bardzo solidnie przygotowywaliśmy się do meczu w Tarnowie. Największym mankamentem był stan boiska, który utrudniał grę obu zespołom.

• Unia Tarnów – Olimpia Elbląg 0:1 (0:1)

0:1 – Ichim (26)

Żółte kartki: Węgrzyn, Kostecki (Unia), Ressel (Olimpia)

Sędziował: Malec (Łódź)

Unia: Libera – Jamróg, Pawlak, Bednarczyk, Węgrzyn, Drozdowicz (74 Sojda), Kostecki (81 Kazik), Popiela, Witek (68 Ślęzak), Fałowski (87 Adamski), Wróbel

Olimpia: Rogaczow – Miecznik, Ichim, Lewandowski, Ressel (90 Lisiecki), Lubenow, Paprocki (76 Bobek), Kołosow, Sedlewski, Taibow (77 Nadijewskij), Ślifirczyk (60 Burzyński)