Olimpia Elbląg ratuje remis w końcówce

2012-10-06 18:44:19 Olimpia Elbląg, Garbarnia Kraków, Marek Paprocki

Olimpia Elbląg ratuje remis w końcówce. Fot. Michał Kuna

Przed meczem zakładano w Elblągu trzy punkty, ale po zawodach elbląska ekipa może być zadowolona z jednego. Olimpia zremisowała u siebie z Garbarnią Kraków 1:1.

Elblążanie, a konkretnie znowu Anton Kołosow, uratowali remis rzutem na taśmę. Tym razem jednak to nie on był centralną postacią spotkania, a jeden z niesfornych kibiców, który jeszcze w pierwszej połowie aż dwa razy wtargnął na boisko.

A mecz? Przede wszystkim toczył się w fatalnych warunkach, przy wielkiej ulewie. Nie dziwi więc, że na boisku dość często robiło się sporo chaosu.

Na mokrej nawierzchni od pierwszych minut najlepiej czuł się chyba Tomasz Sedlewski, który szarpał z boku boiska i próbował uderzeń z dystansu. Pod koniec pierwszej połowy piłka po jego uderzeniu trafiła nawet w słupek, a chwilę później futbolówkę do bramki wbił Kołosow, ale sędzia dopatrzył się spalonego. Wówczas było już jednak 1:0 dla gości. W 27 min. meczu Garbarnia wyszła z kontrą, a tuż przy linii końcowej boiska jednego z rywali sfaulował Michał Ressel. Sędzia podyktował rzut wolny, a Marcin Siedlarz dośrodkował na głowę Marcina Pluty i piłka wpadła do siatki.

Po pierwszej połowie prowadzić powinna jednak Olimpia, która poza wspomnianą akcją Sedlewskiego miała jeszcze trzy "sety". Najpierw po podaniu Lubomira Lubenowa dogodną sytuację zmarnował Maciej Bobek (podał bramkarzowi), a później dwie idealne okazje do zdobycia gola miał Rienat Taibow. I za jednym, i za drugim razem zachował się jednak fatalnie.

Po przerwie podbramkowych spięć było zdecydowanie mniej, a większość akcji, zarówno z jednej, jak i z drugiej strony, gasła jeszcze przed polami karnymi. Dopiero w 86 min., w zamieszaniu podbramkowym świetnie odnalazł się Kołosow i wyrównał stan meczu.

POWIEDZIELI PO MECZU.

• Oleg Raduszko, trener Olimpii

- To my stworzyliśmy więcej groźnych sytuacji i to my na te trzy punkty zasłużyliśmy. Ale jak się nie wykorzystuje wybornych sytuacji, to trudno mówić o zwycięstwie.

• Marek Motyka, trener Garbarnii

- Przed meczem remis przyjąłbym w ciemno, ale teraz po meczu mam niedosyt.Z przebiegu gry powinniśmy zdobyć komplet punktów na które w pełni zasłużyliśmy. Straciliśmy gola w samej końcówce i jak widać szczęście uśmiechnęło się tym razem do gospodarzy.

Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1 Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1 Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1 Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1 Olimpia Elbląg - Garbarnia Kraków 1:1