Liga gra! - II liga

Sprawiedliwy remis w Elblągu. Olimpia - Puszcza 1:1

2012-08-18 22:56:47 Olimpia Elbląg, Puszcza Niepołomice, Lubomir Lubenow

Lubomir Lubenow trafia do siatki z rzutu karnego. Więcej goli w tym meczu już nie było. Fot. Michał Kalinowski

Zmęczenie pucharowym starciem z Koroną Kielce chyba dało o sobie znać. Po nie najlepszym meczu Olimpia Elbląg zremisowała u siebie 1:1 z Puszczą Niepołomice.

Pierwsza połowa nie mogła zachwycić kibiców. Składnej gry było mało, a Olimpia grała wolno, nerwowo i niedokładnie. Goście jednak również nie grali wielkiego meczu i za wydarzenie pierwszej połowy należy uznać kontuzję Patryka Burzyńskiego, którego w 45 min. staranował jeden z rywali. Po przerwie nastolatek, który zaliczył znakomity debiut w starciu z Wigrami, na boisku się już nie pojawił.

W drugiej połówce pierwsi groźniej zaatakowali goście, którzy już w 52 min. zamienili jeden z rzutó rożnych na bramkę - Aleksieja Rogaczowa pokonał Paweł Strózik

Dwie minuty później mogło być jednak jeszcze gorzej, bo po uderzeniu Mateusza Cholewiaka piłka uderzyła w poprzeczkę, a chwilę później dobry strzał z dystansu świetnie wybronił Rogaczow.

To pobudziło gospodarzy i już kilkadziesiąt sekund później zrobiło się 1:1. W pole karne wpadł filigranowy Tomasz Sedlewski, jeden z rywali wyciął go bez pardonu i sędzia bez wahania wskazał na 11 metr. Zaraz potem do piłki podszedł Lubomir Lubenow i... pewnie wykorzystał rzut karny.

Później znowu nieco lepiej prezentowali się goście, a Olimpia wychodziła cało z opresji m.in. dzięki świetnej formie Rogaczowa. Po piłkarzach z Elbląga widać było jednak zmęczenie pucharowym starciem z Koroną, które rozstrzygnęło się przecież dopiero po dogrywce. Gracze Olega Raduszki w końcówce nastawili się więc na kontry i niewiele brakowało, a po jednej z nich gola zdobyłby dynamiczny Tomek Sedlewski.

Bardziej zadowolona z jednego punktu była chyba jednak Puszcza, której trener w doliczonym czasie gry zdecydował się na aż dwie zmiany taktyczne.

Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1 Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1 Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1 Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1 Olimpia Elbląg - Puszcza Niepołomice 1:1