Liga gra! - II liga

Debiutant dał wygraną Olimpii. Suwałki zdobyte!

2012-08-15 20:24:11 Olimpia Elbląg, Wigry Suwałki, Tomasz Lewandowski, Patryk Burzyński

Gong tuż po przerwie, a kilka minut później trafienie 18-letniego Patryka Burzyńskiego i Wigry nie były się w stanie podnieść. Kontaktową bramkę strzelił jeszcze Tomasz Tuttas, ale na więcej gospodarzy z Suwałk nie było już stać. Olimpia przywiezie z Podlasia komplet punktów!

Olimpia przeważała w Suwałkach od samego początku, ale gole strzelała dopiero w drugiej połowie.

Zaraz po przerwie na listę strzelców wpisał się Tomasz Lewandowski, który trafił do siatki po wrzutce z rzutu wolnego.

To ustawiło mecz, a na dodatek już kilka minut później na 2:0 podwyższył 18-letni Patryk Burzyński, dla którego mecz w Suwałkach był debiutem w Olimpii. W 51 min. świetnie dograł mu Witalij Nadijewskij, a młody napastnik pewnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Gospodarze do ataków rzucili się dopiero przy stanie 2:0. Najpierw blisko gola był Kamil Lauryn (trafił w poprzeczkę), a kilka minut później honorowego, jak się później okazało, gola dla Wigier zdobył Tomasz Tuttas, jeszcze wiosną gracz IV-ligowego Znicza Biała Piska.

• Wigry Suwałki — Olimpia Elbląg 1:2 (0:0)

0:1 — Lewandowski (46), 0:2 — Burzyński (51), 1:2 — Tuttas (73)

Olimpia: Rogaczow — Lewandowski, Ichim, Kołosow (61 Raduszko), Skokowski (77 Lubenow), Scherfchen, Sedlewski, Lisiecki (36 Burzyński), Miecznik, Nadzijewski, Paprocki