Stal Rz. - Olimpia 0:0. Cenny remis na dzień dobry

2012-08-04 21:40:59 Olimpia Elbląg, Stal Rzeszów

W pierwszej połowie Anton Kołosow był blisko strzelenia gola na 1:0 dla Olimpii. Fot. Michał Kuna

Cenny remis na inaugurację wywalczyła w Rzeszowie elbląska Olimpia. Mimo gry na trudnym terenie, trener elblążan Oleg Raduszko nie był zadowolony z jednego punktu. To Olimpia była bliższa trzech punktów.

Lepiej z 30-stopniowym upałem poradzili sobie elblążanie, którzy już w 12 min. mogli, a nawet powinni wyjść na prowadzenie za sprawą Antona Kołosowa. Ukrainiec pomylił się jednak o centymetry...
Z czasem spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane i do głosu zaczęli dochodzić również gospodarze. Najlepszą okazję do wyjścia na prowadzenie w 28 min. zmarnował Daniel Koczon, jeszcze w ubiegłym sezonie zawodnik Olimpii.

Jeszcze przed przerwą trener Oleg Raduszko zmienił nienajlepiej prezentującego się Piotra Skokowskiego, za którego wszedł syn trenera Kiryłł. Młodzieżowy reprezentant Białorusi kwadrans po wznowieniu gry miał idealną sytuację do strzelenia bramki, ale będąc sam na sam z bramkarzem, strzelił wprost w golkipera gospodarzy.

Niedługo później Raduszko z powodu kontuzji opuścił boisko, a trener Raduszko dał szansę młodemu Robertowi Zielińskiemu.

Olimpia momentami spychała Stal do głębokiej defensywy, a gospodarzy obudzili się dopiero w ostatnich 20 minutach.

Blisko szczęścia po wolnym Andreji Prokicia był m.in. Sebastian Przybyszewski, po którego główce piłka minimalnie minęła bramkę Aleksieja Rogaczowa.

Rosyjski bramkarz Olimpii w dużej opresji był też w samej końców spotkania, kiedy oba zespoły poszły na wymianę ciosów i raz po raz atakowały, nie oszczędzając przy tym kości rywala. Niewiele brakowało, a w doliczonym czasie gry Rogaczowa świetnym strzałem z 18 m pokonałby Kamil Stachyra.

POWIEDZIELI PO MECZU ("GO" i portEl.pl)

• Oleg Raduszko, trener Olimpii

— Nie jestem zadowolony z dzisiejszego meczu, jego przebiegu i wyniku. Powinniśmy to spotkanie wygrać, ale się nie udało. Być może przez pucharowy mecz z Arką, być może przez upał. Nie możemy sobie jednak pozwolić na chwilę dekoncentracji i nonszalancji. Dziś ciężaru spotkania nie udźwignęli zarówno młodzi zawodnicy, jak i ci bardziej doświadczeni. Ciężko się gra w takich warunkach jak dziś i rozumiem, że mogło zabraknąć sił, ale trzeba myśleć i realizować założenia taktyczne, o których sobie tyle rozmawiamy. Punkt na początek, ale ciężko tak na gorąco się z niego cieszyć. Martwi kotuzja Kiryłła, bo mamy bardzo skromną kadrę i każda absencja bardzo ogranicza nam pole manewru. Teraz skupiamy się na meczu pucharowym z Koroną.

• Ryszard Kuźma, trener Stali

— To był dobry mecz w wykonaniu obu drużīn. Przez pierwsze pół godziny graliśmy zbyt nerwowo, dlatego też bardziej rutynowani goście górowali nad nami, przedostając się kilkakrotnie pod naszą bramkę.

• Stal Rzeszów – Olimpia Elbląg 0:0

Żółte kartki: Przybyszewski, Baran, Lisańczuk, Prokić, Kapuściński (Stal), Skokowski, Scherfchen, Ichim (Olimpia)

Sędziował: Lasyk (Bytom)

Stal: Wietecha - Kapuściński, Przybyszewski, Nakrosius, Lisańczuk, Florian (80 Persona), Baran (65 Jędryas), Krzysztoń, Stachyra, Prokić, Koczon (89 Rzeźnik)

Olimpia: Rogaczow – Miecznik, Lewandowski, Ichim, Nadijewskij, Skokowski (39 Raduszko, 68 Zieliński), Scherfchen, Paprocki, Lubenow, Lisiecki (59 Bobek), Kołosow