Stomil remisuje z I-ligowcem

2012-02-25 12:40:19 Stomil Olsztyn, Dolcan Ząbki, Łukasz Suchocki, Andrzej Biedrzycki

"Suchy" w natarciu. Fot. Artur Szczepański

W Ostrołęce Stomil Olsztyn zremisował 1:1 z I-ligowym Dolcanem Zabki.

Jedynego gola dla olsztynian, tuż przed końcem pierwszej połowy strzelił Łukasz Suchocki.

- W pierwszej połowie mieliśmy zdecydowaną przewagę. Mogliśmy nawet prowadzić wyżej, bo "Suchy" trafił w poprzeczkę - opisuje obecny na meczu Andrzej Biedrzycki, dyrektor sportowy Stomilu. - W drugiej połowie mecz się wyrównał, a pod koniec Dolcan miał więcej dogodnych sytuacji. Po meczu trener gości był zadowolony, bo zagrał sparing z wymagającym przeciwnikiem.

Podobnie mecz ocenia trener Zbigniew Kaczmarek: - Do przerwy to my dominowaliśmy na boisku. Byliśmy lepszym zespołem. Stwarzaliśmy więcej sytuacji podbramkowych, chociaż brakowało ostatniego podania. Gra mogła się podobać. Zespół dobrze realizował założenia taktyczne. Po przerwie dokonaliśmy kilku zmian i organizacja gry trochę padła – w drugiej połowie to Dolcan miał więcej z gry, dość szybko wyrównał, stworzył sobie kilka sytuacji. Myślę, że ten remis jest sprawiedliwy. Cieszy mnie to, że zawodnicy coraz lepiej się czują. Momentami nasza gra wyglądała tak, jakbyśmy sobie życzyli. Cały czas pracujemy nad dynamiką, szybkością, przygotowaniem techniczno-taktycznym. Jesteśmy zadowoleni, bo rywal był bardzo wymagający. Pokazaliśmy jednak, że i w trudnych momentach potrafimy wyjść obronną ręką.

• Dolcan Ząbki - Stomil Olsztyn 1:1 (0:1)

Dolcan: (I połowa) Humerski - Jakubik, Dybiec, Ciesielski, Grzelak - Świerblewski, Osoliński, Koziara, Piesio, Chwastek - Tataj (II połowa) Leszczyński - Jakubik (70 Piesio), Hirsz, Wełna, Chylaszek - Zaniewski, Osoliński (70 Koziara), Pulkowski, Stańczyk, Głowacki - Zapaśnik

Stomil: Skiba (46 Sak) - Bucholc, Baranowski, Koprucki, Głowacki - Suchocki (82 Michałowski), Tunkiewicz (46 Szaraniec), Jegliński (72 Segarra), D. Kun (46 Świderski), Łysiak (67 D. Kun) - Łukasik (46 Filipek)

źródło: stomil.olsztyn.pl / stomilolsztyn.com