forBet promocja

News - II liga

Testowani w Olimpii zachwycili

2011-01-08 19:29:58 -

Piłkarze z obecnej kadry Olimpii po pierwszej grze kontrolnej w nowym roku mogą czuć się nieco zagrożeni. Fot. olimpia.elblag.com.pl

Piłkarze z obecnej kadry Olimpii po pierwszej grze kontrolnej w nowym roku mogą czuć się nieco zagrożeni. Fot. olimpia.elblag.com.pl

Piłkarze Olimpii Elbląg mają za sobą pierwszą grę kontrolną w tym roku. Na boisku w Grudziądzu ze świetnej strony pokazali się gracze testowani w II-ligowcu z Elbląga. Już teraz działacze są mocno zainteresowani pięcioma albo nawet sześcioma z nich.

 

W Grudziądzu piłkarze Olimpii zagrali cztery półgodzinne kwarty. W dwóch pierwszych zmierzyli się gracze, którzy występowali w klubie jesienią z piłkarzami testowanymi. O wiele lepiej wypadli ci drudzy, którzy ograli „starą kadrę” aż 4:0. W kolejnych dwóch częściach obie drużyny delikatnie się przemieszały, ale ponownie silniejsza okazała się ta z większą ilością graczy spoza klubu, która wygrała 3:0.

- Testowani gracze pokazali się naprawdę z dobrej strony i już teraz jesteśmy wstępnie zainteresowani pięcioma, a nawet sześcioma z nich. Zanim ujawnimy ich nazwiska chcielibyśmy jednak najpierw poinformować o tym samych zawodników – mówi Bartłomiej Piór, wiceprezes Olimpii.

Przypomnijmy, że elblążanie mieli się dziś zmierzyć w Gdańsku z występującym w Młodej Ekstraklasie zespołem gdańskiej Lechii. Gdańszczanie na dzień przed meczem odwołali jednak spotkanie i Olimpia postanowiła rozegrać gierkę wewnętrzną na boisku w Grudziądzu.

- Lechia mocno nas zawiodła, ale… może nawet fajnie, że doszło do takiej sytuacji, bo mieliśmy okazję przyjrzeć się wszystkim testowanym zawodnikom – uważa Piór.

Na początku tygodnia w Elblągu spodziewani są kolejni testowani gracze. Oprócz anonsowanego Jakuba Grzegorzewskiego na testy do Olimpii ma również przyjechać grupa piłkarzy z Ukrainy.

 

Piotr Gajewski

 

Komunikat prasowy klubu:

Po raz pierwszy w nowym roku zagrali piłkarze Olimpii. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Grudziądzu odbyła się gra wewnętrzna. Szkoleniowiec żółto-biało-niebieskich podzielił wszystkich obecnych w czasie przygotowań piłkarzy na dwie drużyny. Pierwsza składała się z piłkarzy, którzy do tej pory występowali w barwach Olimpii, natomiast druga drużyna złożona była z zawodników testowanych. Mecz 2x30 minut zakończył się wygraną 4:0 zespołu w którym grali piłkarze testowani. Bramki dla swojej drużyny strzelali: dwie Witali Ledenev i po jednej Grigol Imedadze oraz Marcin Folc.

 

I drużyna: Sobański (kapitan) - Loda, Dremliuk, Sobieraj, Miecznik - Matwijów, Lubenow - Kołodziejski, Jackiewicz, Bułka - Kolosov

II drużyna: Pająk - Żuraw, Chrzanowski (kapitan), Stashchanyuk, Czegładze - Skwara, Shepetovskiy - Imedadze, Folc, Ł. Pietroń - Ledenev

 

W drugim meczu, trwającym także 2x30 minut trener Tomasz Arteniuk wymieszał skład obu drużyn. Tym razem  wygrał pierwszy 3:0. Bramki strzelali: Mateusz Szmydt, Patryk Romaniuk oraz samobójczą Paweł Żuraw.

 

I drużyna: Dulewicz - Czegładze, Mazurkiewicz, Fojut, Miecznik - Liszko, Skwara - Romaniuk, Wrzeszcz, Szmydt - Błaszczak

II drużyna: Kumykov - Żuraw, Strach, Różycki, Loda - M. Pietroń, Matwijów - Kołodziejski, Jackiewicz, Bułka - Folc

 

Po grze wewnętrznej trener Tomasz Arteniuk przeprowadził wstępną selekcję i wytypował zawodników, którzy pozostaną w drużynie na dalsze testy. Z tą grupą zawodników w najbliższych dniach zarząd klubu będzie prowadził rozmowy dotyczące ich przyszłości w Olimpii. Zawodnicy, którzy pozostaną na testach: Aleksandr Stashchanyuk (obrońca), Witalij Shepetovskiy (defensywny pomocnik), Witali Ledenev (napastnik), Dawid Czegładze (boczny obrońca), Marcin Pająk (bramkarz), Grzegorz Skwara (pomocnik), Artur Kumykov (bramkarz, młodzieżowiec), Maciej Dulewicz (bramkarz, młodzieżowiec).

Zawodnicy, którzy nie będą już uczestniczyli w testach: Paweł Błaszczak, Paweł Fojut, Marcin Folc, Grigol Imedadze, Kamil Mazurkiewicz, Patryk Romaniuk, Tomasz Różycki, Piotr Wrzeszcz.

W najbliższym czasie do składu powinien jeszcze dołączyć czterech młodzieżowców, oraz napastnik Jakub Grzegorzewski, występujący ostatnio w Odrze Wodzisław Śląski.

Komentarze

 1. Olimpia 2011-01-10 14:54:17 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #352 0:0 zgłoś

  Dla kolunia i Olsztyna:www.logisticportbraniewo.pl

 2. kolunio 2011-01-09 14:18:43 (***-***-***-***.dynamic.chello.pl) #336 0:0 zgłoś

  jestem z OLN i grzecznie pytam.

 3. xkx 2011-01-09 11:12:59 (abyh***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #332 0:0 zgłoś

  Ja tam i tak podziwiam wyczyny Olimpii bo trzeba przyznać że przynajmniej mają z czego wybierać. Na testy zjawia się wiele zawodników i rzeczywiście ktoś może się trafić na tyle dobry aby podreperować sytuację w tabeli.

 4. Olimpia 2011-01-09 10:26:10 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #331 0:0 zgłoś

  Pewnie że interesować się ma prawo ale forma pytania sugeruje że pieniądze na transfery pochodzą nie wiadomo skąd.W Elblągu wszyscy wiedzą skąd jest kasa na transfery dlatego napisalem ze zainteresowany jest z Olsztyna lub dzielnicowym bo to najczęstsze pytanie które zadają

 5. JC 2011-01-08 22:33:18 (***.elblag.vectranet.pl) #327 0:0 zgłoś

  interesować się przecież ma prawo.. i w sumie mu się nie dziwię. do kolunio - hmm no wiesz.. to są zawodnicy, którym skończyły (kończą) się kontrakty, a więc są dostępni za darmo. Oczywiście pewnie w grę wchodzą tu wypożyczenia, w niektórych przypadkach.

 6. Olimpia 2011-01-08 22:09:01 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #326 0:0 zgłoś

  Kolunio a ty dzielnicowy jesteś że się interesujesz czy może z Olsztyna?

 7. kolunio 2011-01-08 21:20:42 (***-***-***-***.dynamic.chello.pl) #325 0:0 zgłoś

  A skąd kasa na transfery?

 8. kibic 2011-01-08 20:40:12 (server.lemanska.telbiur.com.pl) #322 0:0 zgłoś

  ..fajnie że nie graliście z Lechią ?..prezes co ty pieprzysz !!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ###### ##### 
#  # #   #  # 
####  ##### #  # 
# #  #   ##### 
#  # #   #   
#  # ###### #