Liga gra!

Jeziorak wygrywa znów dwa do zera i wciąż ma wicelidera!

2011-09-03 21:13:41 Jeziorak Iława, Stal Rzeszów, Łukasz Pietroń, Remigiusz Sobociński

"Remi" Sobociński strzela na 1:0. Fot. Mateusz Partyga

Piłkarze Jezioraka Iława udowodnili po raz kolejny, że u siebie nie mają sobie równych. Tym razem ograli 2:0 rzeszowską Stal.

"Jeziorowcy" zdecydowaną przewagę mieli od samego początku spotkania. Już w pierwszym kwadransie blisko strzelenia gola byli Mohammed Eid (dwa razy strzelał groźnie głową) i Christian Klein (z bliska strzelił w bramkarza).

Później gra nieco się wyrównała i do głosu doszli też goście. Rzeszowianie po szybkiej, składnej kontrze zdobyli nawet gola, ale arbiter odgwizdał spalonego.

Blisko utraty bramki iławianie byli również po rzucie rożnym i strzale Wojciecha Reimana, który z trudem sparował Dawid Kręt.

Po rozpoczęciu drugiej połowy piłkarze obu zespołów nie zdążyli się dobrze rozkręcić, a już zrobiło się 1:0. Składającego się do strzału Remigiusza Sobocińskiego faulował w polu karnym jeden z obrońców Stali i sędzia nie miał wątpliwości - rzut karny! Do piłki podszedł sam poszkodowany i bez problemów pokonał bramkarza gości.

Jeziorak nie spoczął na laurach i już kilka minut później mógł prowadzić 2:0. Po dośrodkowaniu Sobocińskiego Tomasz Sedlewski trafił bowiem piłką w poprzeczkę.

Strzałami z dystansu szczęścia próbowali też Łukasz Pietroń i Bartosz Sulkowski, ale Tomasz Wietecha był na posterunku.

Wszystko jednak do czasu. W 70 min. meczu "Jeziorowcy" zaskoczyli rywala nietypowym rozegraniem rzutu rożnego, a piłkę do siatki głową skierował Pietroń.

W końcówce goście rzucili się jeszcze do ataków i dwa razy byli blisko zdobycia kontaktowej bramki. Za każdym razem jednak na posterunku był niezawodny tego dnia Kręt.

Swojego drugiego gola mógł też zdobyć Pietroń, ale w idealnej okazji strzelił wprost w bramkarza Stali.

Wygrana z ekipą z Rzeszowa to piąte z kolei zwycięstwo iławian w tym sezonie na własnym stadionie!

• Jeziorak Iława – Stal Rzeszów 2:0 (0:0)

1:0 – Sobociński (47 k), 2:0 – Pietroń (70)

Żółte kartki: Sedlewski, Kalkowski (Jeziorak)

Widzów: 1 500

Sędziował: Mital (Ciechanów)

Jeziorak: Kręt, Kowalski, Eid, Sulkowski (82 Kowalczyk), Sedlewski, Skokowski (68 Figurski), Pietroń, Żaglewski (79 Imbiorowicz), Klein (63 Kuciński), Sobociński

Stal: Wietecha, Duda, Hus (87 Solecki), Słomian, Zaborowski, Reiman, Florian, Lisańczuk (89 Szymański), Górecki (74 Krzysztoń), Prokić (88 Jakubowski), Maca