"Filip" ukłuł razy dwa

2011-09-03 20:52:53 OKs 1945 Olsztyn, Sokół Sokółka, Krzysztof Filipek

Krzysztof Filipek. Fot. Łukasz Kozłowski / stomil.olsztyn.pl

Po dwóch golach Krzysztofa Filipka w pierwszej połowie spotkania OKS 1945 Olsztyn wygrał w Sokółce z miejscowym Sokołem 2:0.

Początek spotkania należał do gospodarzy i gdy wydawało się, że to oni będą w tym meczu prowadzić grę, do siatki trafił Krzysztof Filipek. Z prawej strony świetnie włączył się Janusz Bucholc, ściął do środka i dobrym podaniem wyłożył piłkę "Filipowi", któremu pozostało tylko wykończyć akcję.

Nieco później Filipek mógł podwyższyć na 2:0, ale jego ładny techniczny strzał z narożnika pola karnego przerzucił nad poprzeczką bramkarz gospodarzy.

Co się jednak odwlecze, to nie uciecze - tuż przed przerwą jedną z szarż w swoim stylu przeprowadził lewą stroną boiska Łukasz Suchocki, wpadł w pole karne i... został powalony na ziemię. Rzut karny! Do piłki podszedł Filipek i pewnie wykorzystał "jedenastkę", podwyższając na 2:0.

W drugiej połowie olsztynianie starali się kontrolować grę i skupili się raczej na utrzymaniu wyniku. Mimo to dobrych okazji nie brakowało - głową groźnie strzelał Filipek, niezła okazję miał po jednym ze swoich wejść Suchocki, a najbliżej zdobycia bramki był Dominik Kun, który z ostrego kąta, strzelił z 5 m wprost w bramkarza.

Gospodarzy stać było tylko na dwie groźne akcje. Po jednej z nich doszło do zamieszania w polu i Paweł Baranowski musiał wybijać piłkę tuż sprzed linii bramkowej, a po drugiej piłka trafiła w poprzeczkę bramki Piotra Skiby.

- Przez pierwszych 10-15 minut gospodarze postawili nam twarde warunki - nie ukrywa Krzysztof Filipek. - W odpowiednim momencie strzeliliśmy jednak gola i nasze trafienie podcięło Sokółce skrzydła. Pod koniec pierwszej połowy udało się zdobyć drugą bramkę i później spokojnie kontrolowaliśmy już spotkanie. Takiego meczu nam brakowało - przełamaliśmy się, a na dodatek pokazaliśmy, że potrafimy nie tylko stwarzać sytuacje, ale i je wykorzystywać.

• Sokół Sokółka – OKS 1945 Olsztyn 0:2 (0:2)

0:1, 0:2 – Filipek (15, 45 k)

Żółte kartki: Pracz (Sokół), Tunkiewicz, Filipek (OKS 1945)