forBet promocja

Temat dwadozera.pl - IV liga

Ciekawe nazwiska i niepewny budżet Błękitnych

2011-01-05 11:40:52 OKS 1945 Olsztyn

Błękitni Pasym wkrótce wznowią treningi. Czyżby z mniejszym budżetem, ale... wzmocnieni? Fot. Artur Szczepański

Błękitni Pasym wkrótce wznowią treningi. Czyżby z mniejszym budżetem, ale... wzmocnieni? Fot. Artur Szczepański

Mimo iż Błękitni Pasym przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną 17 stycznia, to o wydarzeniach wokół 8. zespołu IV ligi głośno w regionie już od jakiegoś czasu. Największym echem rozeszły się wiadomości o niemal pewnym powrocie do drużyny najlepszego w jej dziejach snajpera, Marcina Łukaszewskiego, oraz o niepewnym budżecie na 2011 rok.

Bracia Łukaszewscy znowu razem?

Pod koniec ubiegłego roku sporo mówiło się o powrocie do zespołu Marcina Łukaszewskiego.

- Prowadzone są rozmowy z Marcinem. Wiele wskazuje na to, że wiosną znowu zobaczymy go w naszych szeregach - mówi pytany o powrót do Pasymia popularnego "Źrubka" Dariusz Lipka, wiceprezes klubu.

Dużo bardziej skomplikowana wydaje się natomiast sprawa gry w Błękitnych brata supersnajpera - Sebastiana.

- Sebastian w rundzie jesiennej grał u nas  na zasadzie wypożyczenia  z MKS Szczytno – tłumaczy  Lipka. - Obecnie trwają rozmowy z władzami klubu ze Szczytna w sprawie transferu definitywnego. W pewnym momencie  wydawało się już, że jesteśmy dogadani, jednak znowu pojawiły się pewne rozbieżności – dodaje wiceprezes.

Błękitni w swoich planach  mają zamiar  wykupić nie tylko młodszego z braci Łukaszewskich, ale także Mateusza Mikulaka z OKS 1945 Olsztyn . 19-letni pomocnik ma za sobą udaną rundę w Pasymiu. W jego przypadku też jest jednak problem. Mikulak swą dobrą grą przykuł bowiem uwagę sztabu szkoleniowego pierwszej drużyny OKS i w najbliższych dniach będzie trenować pod okiem trenera Zbigniewa Kaczmarka, który oceni przydatność zawodnika do gry w II-ligowcu.  Mało prawdopodobne wydaje się natomiast, by do drużyny Marcina Wincela dołączył kapitan MKS Szczytno, Paweł Pietrzak. Jak powiedział nam sam zainteresowany o transferze do lokalnego rywala słyszy po raz pierwszy. Więcej prawdy jest z kolei w temacie Jacka Gabrusewicza. Dariusz Lipka nie zaprzecza, że klub kontaktował się z zawodnikiem I-ligowego Dolcanu Ząbki.

- Były prowadzone pewne rozmowy  – przyznaje Lipka. - Do tego, aby ten zawodnik grał u nas jest jednak jeszcze bardzo daleka droga.  

 

Okrojony budżet

Droga  działaczom Błękitnych  do planowanych transferów w ostatnich dniach  wydłużyła  się jeszcze bardziej. W przewidzianym na 2011 rok przez miasto budżecie przy nazwie klubu widnieje bowiem kwota ponad dwukrotnie niższa, niż w roku poprzednim. Miasto planuje przeznaczyć 40 tys. zł podczas, gdy w roku ubiegłym klub otrzymał około 100 tys. zł dotacji i kolejnych 15 tys. zł na stypendia dla zawodników.

- Jestem umówiony z burmistrzem - uspokaja wiceprezes Lipka, który jest także radnym Pasymia. - Planowany budżet jest w tej chwili nie do przyjęcia. Dotychczasowe działania  burmistrza Miusa były dla nas pozytywne, na pewno więc znajdziemy jakieś skuteczne rozwiązanie, abyśmy mogli dalej funkcjonować.

 

Sparingi

Błękitni przygotowania do rundy rewanżowej rozpoczną 17 stycznia. Trzy tygodnie później  prowadzeni przez Marcina Wincela pasymianie rozegrają pierwszy sparing. 5 lutego na sztucznej nawierzchni na olsztyńskich Dajtkach zmierzą się z występującą w tej samej klasie rozgrywkowej Tęczą Biskupiec. Tydzień później  Błękitni wybiorą się do Ostrołęki, by sprawdzić swe siły w starciu z wiceliderem podlasko-warmińsko-mazurskiej III ligi, Olimpią Zambrów. Kolejnymi rywalami pasymian będą natomiast: GLKS Jonkowo (liga okręgowa), Mrągowia Mrągowo (III liga) oraz DKS Dobre Miasto (liga okręgowa). Ciągle bez obsady pozostają dwa terminy - 26 lutego oraz 5 marca. Trener Wincel zapewnia, że jednak, że klub stara się o gry kontrolne z "wymagającymi rywalami".

Plan sparingów Błękitnych:

5 lutego – Tęcza Biskupiec (Dajtki)

12 lutego – Olimpia Zambrów (Ostrołęka)

19 lutego – GLKS Jonkowo (Dajtki)

26 lutego – w trakcie ustaleń

5 marca – w trakcie ustaleń

12 marca – Mragowia Mrągowo (Dajtki)

19 marca – DKS Dobre Miasto (Dajtki)

Daniel Kwiatkowski

Komentarze

 1. asd 2011-01-10 15:54:30 (acbf***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #354 0:0 zgłoś

  "Srebrny Lis" pokazał swoje prawdziwe oblicze

 2. Buhah 2011-01-06 15:42:18 (***.***.***.***) #268 0:0 zgłoś

  tylko 40 tys. bo miniony rok był rokiem wyborczym burmistrz musiał się rzucić

Dodaj swój komentarz

           
#####  ##  #### 
#  # # # #   
##### #  # #### 
#  # ######   # 
#  # #  # #  # 
##### #  # ####