forBet promocja

Temat dwadozera.pl - II liga - III liga - IV liga - Transfery - I liga

Transferowe Top30

2011-07-26 01:06:21 transfery, dwadozera.pl, top 30, Mariusz Muszalik, Sławomir Szary, Robert Sierant, Domink Kun, Kamil Graczyk, Piotr Karłowicz, Jakub Kowalski

Transferowe Top30

Do zamknięcia transferowego okienka pozostał jeszcze miesiąc, ale końcówka lipca to dobry moment, by pokusić się o małe podsumowanie warmińsko-mazurskiego „mercato”. Oto transferowe hity lata 2011 według dwadozera.pl.

 

Dodajmy, że o wysokości miejsca decydowała nie tylko – oceniona przez nas - przydatność dla zespołu, klasa zawodnika i jego rozpoznawalność, ale również otoczka, jaka towarzyszyła lub towarzyszy transferowi (na przykład to, że transfer był niespodzianką lub budził kontrowersje). Być może niektóre ruchy transferowe do poszczególnych klubów okażą się większymi hitami, ale na razie oceniamy to tak:

1. Mariusz Muszalik (Piast Gliwice --- Olimpia Elbląg) – jeżeli do klubu z naszego regionu przychodzi gość, który ma ponad 300 występów w Ekstraklasie, to musi być wydarzenie.

2. Robert Sierant (Chojniczanka Chojnice --- Olimpia Elbląg) – zaufany człowiek trenera Wesołowskiego, którego piłkarskie życie nie oszczędzało. Na koncie ma jednak m.in. młodzieżowe mistrzostwo Europy do lat 18 i wicemistrzostwo do lat 16, a także występy w Ekstraklasie. To mówi samo za siebie.

3. Sławomir Szary (Piast Gliwice --- Olimpia Elbląg) – ten sam wiek, co Muszalik i ten sam klub, z którego trafił do Olimpii. Występów w Ekstraklasie o połowę mniej, ale i tak mnóstwo. Taki ktoś w tyłach nie odwala chały.

4. Adam Banasiak (Legia Warszawa --- Olimpia Elbląg) – od kibiców Olimpii „Banan” plusa ma już na wstępie – za to skąd do Elbląga trafił. Piłkarsko na szacunek też powinien sobie szybko zapracować, bo z bardzo dobrej strony prezentował się w ubiegłym sezonie w GKP Gorzów.

5. Dominik Kun (Vęgoria Węgorzewo --- OKS 1945 Olsztyn) – o jego transferze do Olsztyna mówiło się od kilku lat co rundę, ale dopiero teraz transakcję udało się sfinalizować. „Kunikiem” interesował się Feyenoord Rotterdam i Korona Kielce, a ostatecznie trafił do Olszytna i – mimo młodego wieku – od razu wskoczył do pierwszego składu.

6. Łukasz Pietroń (Olimpia Elbląg --- Jeziorak Iława) – w jego przypadku chodzi nie tylko o piłkarską klasę, ale i zaskoczenie. Transfer dograno w całkowitej tajemnicy, tuż przed rozpoczęciem sezonu, w naprawdę błyskawicznym tempie. No, a o tym, że przyda się na boisku Pietroń przekonał już w pierwszym meczu.

7. Kamil Graczyk (Concordia Elbląg --- Zatoka Braniewo) – dziwny transfer, zważywszy na to, że Graczyk miał kilka o wiele lepszych propozycji. Widać jednak król strzelców III ligi nie chciał ryzykować i postawił na bezpieczne rozwiązanie blisko domu. W Braniewie już strzela!

8. Piotr Karłowicz (Mrągowia Mrągowo --- Wisła Kraków) – niechciany w Olsztynie przypadł do gustu trenerom zespołu mistrza Polski. W Ekstraklasie „Karzełek” pewnie od razu nie zadebiutuje, ale wydaje się, że to kwestia czasu.

9. Jakub Kowalski (OKS 1945 Olsztyn --- Arka Gdynia) – kibice w Olsztynie długo się łudzili, że jednak zostanie, ale prawda jest taka, że nie było na to szans. Po takim sezonie „Kowal” musiał trafić co najmniej do I ligi.

10. Krzysztof Sobieraj (Olimpia Elbląg --- Warta Poznań) – na odejście lidera elblążan zanosiło się już od dawna i po trudnym sezonie wydawało się niemal pewne, że opuści Elbląg. Nic dziwnego, skoro dostał ofertę od prezes Izabelli Łukomskiej-Pyżalskiej…

11. Tomasz Zakierski (Jeziorak Iława --- Motor Lubawa) – po rozstaniu z Jeziorakiem było pewne, że długo nie pozostanie bez piłkarskiego zajęcia. W Lubawie będzie się spełniać w dwóch rolach – oprócz grania buduje nowy Motor, który niektórzy już nazywają „Jeziorakiem II”.

12. Sławomir Święcki (Powiśle Dzierzgoń --- Motor Lubawa) – jeden z pierwszych efektów pracy „Zakiera” w Lubawie. Jeden z niewielu piłkarzy, których szanują i lubią zarówno kibice  w Olsztynie, jak i Iławie spróbuje się przypomnieć w III lidze.

13. Łukasz Jegliński (Ruch Wysokie Mazowieckie --- OKS 1945 Olsztyn) – kolejny niespodziewany powrót na „stare śmieci”. Swego czasu o „Igle” mówiło się w Olsztynie głośno z powodu nieporozumień przy rozliczaniu jego juniorskiego transferu – teraz czas, by pokazał, dlaczego się o niego tak kłócono. Powinien podołać.

14. Paweł Alancewicz (OKS 1945 Olsztyn --- Polonia Bytom) – transfer korzystny i dla piłkarza, i dla klubu. „Alan” dusił się już w Olsztynie, brakowało mu wsparcia i motywacji, a klub miał dość jego „humorów” i nie próbował go zatrzymać, gdy ten jeździł na testy po całej Polsce. Trafił nieźle – do I ligi. Śląsk powinien go zahartować.

15. Paweł Buśkiewicz (Dolcan Ząbki --- Olimpia Elbląg) – piłkarski obieżyświat przyszedł do Elbląga po cichu, ale wydaje się, że może być dużym wzmocnieniem. Już w pierwszym meczu wypadł obiecująco.

16. Grzegorz Naczas (Błękitni Pasym --- Huragan Morąg) – to ciekawe, że o młodego lewego obrońcę z IV ligi zrobiło się tyle szumu… Naczasa chciał u siebie trener Zajączkowski z Jezioraka, sprawdzał go OKS 1945, a ostatecznie nie wylądował ani w jednym, ani w drugim klubie, tylko w Huraganie.

17. Anton Kołosow (Olimpia Elbląg --- Olimpia 2004 Elbląg) – jeden z ulubieńców elbląskich kibiców dalej będzie strzelać dla Olimpii, tyle że zamiast w I to w III lidze. Co do tego, że pokaże klasę nie ma wątpliwości.

18. Bogdan Miłkowski (OKS 1945 Olsztyn --- Sokół Ostróda) – transfer niespodziewany, ale zrozumiały. Piłkarz musi myśleć o życiu, a „Miłek” dostał w rodzinnym mieście dobrą robotę i nie wahał się ani chwili. Przy okazji pomoże powalczyć Sokołowi o coś więcej, niż utrzymanie w IV lidze.

19. Grzegorz Bała (Sparta Brodnica --- Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – „czterdziestka” na karku, a jemu ciągle chce się grać. Kibicom w Nowym Mieście Lubawskim na pewno kojarzy się z pięknymi czasami, a że pokazuje, iż wciąż jest w formie, to kto wie..?

20. Przemysław Czerwiński (Motor Lubawa --- Pisa Barczewo) – transfer o tyle zaskakujący, że wydawało się, iż Przemkowi niczego w Lubawie nie brakuje. W Pisie z miejsca powinien się stać gwiazdą zespołu.

21. Dominik Sobański (Olimpia Elbląg --- Warta Poznań) – w przypadku kapitana Olimpii było dokładnie tak samo, jak w przypadku Krzysztofa Sobieraja (patrz miejsce 10.), tyle że chyba kibice w Elblągu mniej żałują jego odejścia, niż jego kolegi z defensywy.

22. Michał Renusz (OKS 1945 Olsztyn --- Górnik Łęczna) – w Olsztynie był przelotem. Gdy chciał przewyższał rywali o klasę, przypomniał się w kraju i nic dziwnego, że bez wahania skorzystał z oferty I-ligowca.

23. Piotr Rybkiewicz (Jeziorak Iława --- Drwęca Nowe Miasto Lubawskie) – transfer idealny dla obu stron – Rybkiewicz w Nowym Mieście Lubawskim powinien mieć spokój, który chyba lubi, a Drwęca zyskała zawodnika, który może ich poprowadzić do III ligi. No i jest to kolejny w naszym rankingu powrót na „stare śmieci”.

24. Arkadiusz Żaglewski (Wisła Płock --- Jeziorak Iława) – na jego transferze Piotrowi Zajączkowskiemu zależało już zimą, ale wtedy jego przejścia nie udało się jeszcze sfinalizować. Żaglewski jest doświadczony i dobrze wyszkolony – powinien poukładać grę Jezioraka.

25. Kamil Jackiewicz (Olimpia Elbląg --- Zawisza Bydgoszcz) – kibice w Elblągu narzekali na jego skuteczność, ale to jednak najlepszy strzelec zespołu. W I lidze powinien potwierdzić skuteczność.

26. Piotr Głowacki (Mrągowia Mrągowo --- Dolcan Ząbki) – podobnie, jak w przypadku Karłowicza – niechciany w Olsztynie załapał się do wyższej ligi. Co więcej, wydaje się, że „Głowaś” może wskoczyć od razu do pierwszego składu I-ligowca.

27. Eduardo da Conceição Maciel (OKS 1945 Olsztyn --- ???) – „Edi” to piłkarz nieszablonowy, który jedną akcją potrafił poderwać kibiców z miejsc. Nic dziwnego, że zachwycił się nim ktoś w Rosji. Kto? Na razie nie wiadomo, bo kontuzjogenny Brazylijczyk wciąż pozostaje bez klubu.

28. Arkadiusz Koprucki (OKS 1945 Olsztyn --- Olimpia Grudziądz) – wahał się on, wahał się klub, a na razie nie wyszedł na tym dobrze nikt. Defensywa OKS 1945 bez niego spisuje się fatalnie, a on nie wywalczył sobie na razie miejsca w pierwszym składzie Olimpii. Oddać trzeba jednak, ze dla Kopruckiego był to już ostatni dzwonek, by spróbować sił wyżej.

29. Paweł Pietrzak (MKS Szczytno --- Błękitni Pasym) – kapitan zespołu ze Szczytna zagra w Pasymiu. Kolejny prztyczek w nos dla szczycieńskiego futbolu. Dla Błękitnych na pewno będzie wzmocnieniem.

30. Piotr Dymowski (Jeziorak Iława --- Motor Lubawa) – kolejny weteran w Lubawie. Dzięki niemu raźniej będzie „Zakierowi” i „Świętemu”, a na boisku jeszcze solidniej.

 

Piotr Gajewski

Komentarze

 1. balcar62 2011-08-15 16:41:53 (afn***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #7943 0:0 zgłoś

  Muszalik w Olimpii to chyba nie to.................

 2. Znawca 2011-08-11 14:58:31 (acgc***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #7770 0:0 zgłoś

  Dominik Kun już niedługo zagra w Ekstraklasie. To najwiekszy talent ostatnich lat w naszym regionie. Może nawet na miarę Mierzejewskiego

 3. Jan Miodek do 'do stomilowiec' 2011-08-11 14:25:38 (***-***-***-***.home.aster.pl) #7769 0:0 zgłoś

  a Ty sie ZASTANÓW czy nie warto byłoby wybrac sie na lekcje ortografii, Baranie..

 4. do do stomilowiec 2011-08-01 21:54:16 (acfp***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #7519 0:0 zgłoś

  skoro wchodzisz z nim w polemike to z tobą tez nie zadobrze

 5. Do stomilowec 2011-07-29 17:37:11 (dynamic-***-***-***-***.ssp.dialog.net.pl) #7425 0:0 zgłoś

  ha kur.....jacy w olsztyniacy jestescie żałosni hahha i do tego masz fantazje jak maly dzieciak.....wy i ekstraklasa a co dopiero LM albo LE hahah dobry skecz kabaretowy ty.....ocnknij sie juz do ekstraklasy nie wrocicie wasze miejsce jest w 2 lidze skonczylo sie sponsorowanie prze Fabryke(stomil) Opon to i kasy nie macie wiec za stanów sie co piszesz ......bo bez sponsora jestescie zdani na gre w 2 lidze wiec nie pier..... tu bajek o ekstraklasie i LM i LE bo żalosny jestes .....pozdro dla normalnych

 6. Kards 2011-07-27 12:05:07 (dial-***.elblag.dialog.net.pl) #7339 0:0 zgłoś

  Ciekawe od kiedy zaczna sie transmisje w Orange info i TVP Sport 1 ligi.Kiedy tytularny sponsor 1 ligi.Ile kasy dostana kluby 1 ligowe od tych stacji i tytularnego sponsora.

 7. hoho 2011-07-27 11:40:16 (host***.gazetaolsztynska.pl) #7335 0:0 zgłoś

  no Iwan to chyba na 1. albo 2. miejsce wskoczy!

 8. bono 2011-07-27 07:27:39 (afh***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #7316 0:0 zgłoś

  w Olimpii kolejny nowy Bartosz Iwan!!!!!!

 9. NEC 2011-07-26 16:40:00 (static.kpn.net) #7306 0:0 zgłoś

  Panowie ten dzieciak nie jest z olsztyna ,tylko z innej wsi na w. i m. to tylko jakas malo inteligentna prowokacja.

 10. khris 2011-07-26 15:49:30 (host-***-***-***-***.elk.mm.pl) #7302 0:0 zgłoś

  Z tym Feyenoordem i Kunem to niezła bajka wam wyszła:-)Buahaha!

 11. huragan 2011-07-26 14:32:15 (***.morag.vectranet.pl) #7299 0:0 zgłoś

  Stomilowiec, po co ta napinka, boisko wszystko zweryfikuje, wy w tym roku spadacie do 3 ligi a w pucharze odpadacie w rundzie przedwstępnej z Huraganem :-) Wasze transfery tegoroczne to nawet śmieszne nie są!!!

 12. do Stomilowiec 2011-07-26 14:00:39 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #7297 0:0 zgłoś

  Dziecko ile masz lat?! :D to co napisałeś to dobry tekst na skecz kabaretowy! :D Nie jesteście ani najbogatszym rejonem w tej części kraju ani nie macie szans na awans z tymi ,,cudownymi" transferami ...

 13. do S-Stomilowiec 2011-07-26 13:28:23 (***-***-***-***.adsl.inetia.pl) #7294 0:0 zgłoś

  kolego zmień dilera albo bierz połowe

 14. cfc 2011-07-26 13:04:13 (***.elblag.vectranet.pl) #7293 0:0 zgłoś

  zmien lekarza

 15. Stomilowiec 2011-07-26 12:15:39 (***.***.***.***) #7290 0:0 zgłoś

  najlepsze transfery zrobil Stomil powiatowe kmioty, budujemy potege, juz niedlugo ekstraklasa a potem LM(ewentualnie LE). To ze jakas cienka Olimpia awansowala CUDEM nie znaczy ze trzeba jej poswiecac tutaj jakiekolwiek artykuly....troche szacunku dla Olsztyna,w koncu to my jestesmy najbogatszym rejonem w tej czesci Polski a juz niedlugo kmioty bedziecie blagac o bilet na Stomil jak bedziemy z europejskimi druzynami grali ale nie! WARA!! i nawet nie smiac mi tu jakies komenty glupie stawiac, jak smiecie?!

 16. ogar 2011-07-26 12:07:41 (hrz***.internetdsl.tpnet.pl) #7287 0:0 zgłoś

  Olimpia Elblag zainteresowana Bartoszem Iwanem z Piasta Gliwice

 17. Pytalsi 2011-07-26 11:38:36 (acfe***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #7283 0:0 zgłoś

  Kolejni zawodnicy dołączyli do Sokoła Ostróda są to : Maciej Szostek i Paweł Podhordecki

 18. ... 2011-07-26 09:57:21 (***.***.***.***) #7277 0:0 zgłoś

  Jeszcze większe hiciory się szykują..zobaczycie...i to w niższej lidze ;)

 19. balcar62 2011-07-26 07:24:35 (acvg***.neoplus.adsl.tpnet.pl) #7274 0:0 zgłoś

  jako kibic OLIMPII bardziej żałuję odejścia Sobańskiego

Dodaj swój komentarz

           
   # #  # #  # 
   # #  # ## ## 
   # #  # # ## # 
   # #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #  #