News - II liga - Puchar Polski - Nasi za granicą

Pechowy mecz iławian. Jeziorak za burtą

2011-07-20 19:34:13 Jeziorak Iława, Lech Rypin, Puchar Polski, Paweł Piceluk, Remigiusz Sobociński

Była 90 minuta, gdy w polu karnym padł Wojciech Figurski, a sędzia wskazał na wapno. Do piłki podszedł doświadczony "Remi" Sobociński i... posłał piłkę wysoko nad poprzeczką. Gdyby strzelił, byłaby dogrywka...

- Chcieliśmy awansować dalej - zapewnia Piotr Zajączkowski, trener Jezioraka Iława. - Potraktowaliśmy puchar poważnie, ale puchary rządzą się się swoimi prawami... Trzeba przyjąć z pokorą tę porażkę i skupić się na lidze.

Szkoleniowiec iławian nie ukrywa jednak, że jest zawiedziony postawą swoich podopiecznych.

- To był Jeziorak, do którego byliśmy przyzwyczajeni wiosną. Brakowało dziś na boisku charakteru i ducha walki - ocenia trener Zajączkowski.

Dodajmy, że spotkanie toczyło się w wyjątkowo trudnych warunkach, przez które, na początku drugiej połowy, na ponad 20 minut przerwano spotkanie. Jeszcze w pierwszej odsłonie meczu iławianie mieli natomiast dwie świetne okazje. Najpierw w sytuacji niemal sam na sam z bramkarzem pomylił się Arkadiusz Kuciński, a później bardzo dobrą sytuację zmarnował Tomasz Sedlewski.

Gola dla Lecha zdobył natomiast 23-letni Paweł Piceluk, wychowanek Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie i młodszy brat Piotra, w ubiegłym sezonie gracza... Jezioraka.

• Lech Rypin - Jeziorak Iława 1:0 (0:0)

1:0 - Piceluk (56)

W 90 min. Remigiusz Sobociński nie wykorzystał rzutu karnego.

Żółte kartki: Bojaruniec, Koprowski, Feter (Lech), Kuciński, Klein, Kowalski, Sobociński (Jeziorak);

Czerwona kartka: Kalkowski (Jeziorak, po meczu)

Lech: Rumiantsev - Baranowski, Buchalski, Koprowski, Bojaruniec, Skrzynecki (78 Lewandowski), Żurowski, Gajkowski (65 Feter), Grube, Moszczyński (65 Fredyk), Piceluk

Jeziorak: Kręt, Sulkowski (46 Kretow), Imbiorowicz, Kalkowski, Kowalski, Skokowski, Sedlewski, Sobociński, Żaglewski (68 Otręba), Kuciński (66 Klein), Figurski

W 46 min. spotkanie zostało przerwane z powodu burzu na około 20 minut.