forBet promocja

News - Transfery - I liga

Muszalik i Buśkiewicz przy A8!

2011-07-15 23:28:24 Olimpia Elbląg, Mariusz Muszalik, Paweł Buśkiewicz

Mariusz Muszalik (z lewej) podpisuje kontrakt z Olimpią, a Paweł Buśkiewicz ściska prawicę prezesa Łukasza Konończuka. Fot. olimpia.elblag.com.pl

Mariusz Muszalik (z lewej) podpisuje kontrakt z Olimpią, a Paweł Buśkiewicz ściska prawicę prezesa Łukasza Konończuka. Fot. olimpia.elblag.com.pl

Można się było spodziewać, że to nie koniec transferów w elbląskiej Olimpii, ale kto by sie spodziewał, że zarząd klubu z Elbląga zgotuje aż takie transferowe hity?! W piątek po południu roczne umowy z Olimpią podpisali Mariusz Muszalik i Paweł Buśkiewicz.

Oba nazwiska są znakomicie znane nie tylko kibicom w regionie, ale i w całej Polsce.

32-letni Muszalik to wychowanek GKS Katowice, który w Ekstraklasie rozegrał aż 311 spotkań i należy do elitarnego Klubu 300. Grupa ta zrzesza tylko 70 graczy, którzy mają na koncie 300 gier na najwyższym szzczeblu rozgrywkowym w Polsce, więc śmiało można stwierdzić, że Muszalik jest jednym z... najbardziej doświadczonych piłkarzy w kraju! Ostatnio wychowanek "Gieksy" występował w gliwickim Piaście, gdzie spędził trzy pełne sezony. Wcześniej przez rok był zawodnikiem Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, do której trafił z Odry Wodzisław Śląski (również trzy sezon). Reszta kariery to oczywiście "Gieksa". Jako ciekawostkę dodajmy fakt, że wujkiem rutynowanego rozgrywającego jest były reprezentant Polski Jan Furtok.

Bogatą przygodę piłkarską za sobą ma również Paweł Buśkiewicz. 28-letni napastnik pochodzi z lubelskich Ryków, ale na szerokie wody wypłynął dopiero w stołecznej Polonii. W warszawskim klubie rozegrał tylko 12 spotkań i trafił do Górnika Zabrze. Po półtorarocznym pobycie na Śląsku wyjechał na kilka miesięcy do Grecji, gdzie grał w Olympiakosie Volos. Stamtąd rzuciło go do austriackiego LASK Linz, gdzie jednak również długo nie zagrzał miejsca. Zdecydował się więc na powrót do Polski, do I-ligowego wówczas Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Latem 2006, po półrocznym pobycie w Świcie, Buśkiewicz ponownie postanowił ruszyć na podbój zagranicznego futbolu. Tym razem ruszył w kierunku Belgii, a konkretnie KSK Beveren. Tym razem z Zachodu wrócił po roku, do I-ligowego Górnika Łęczna. Na Lubelszczyźnie wytrzymał półtora roku i przeniósł się do Floty Świnoujście. Potem było pół roku w ekstraklasowej Koronie Kielce, pół roku w katowickiej "Gieksie", pół roku przerwy i pół roku w Dolcanie Ząbki, gdzie wysoki (188 cm) napastnik rozegrał 15 spotkań i strzelił dwie bramki. Olimpia to jego 13 klub w karierze.

Obaj zawodnicy podpisali z Olimpią roczne umowy. Oprócz nich władze elbląskiego klubu dopięli w piątek (15 lipca) ostatecznie - sygnalizowane już wcześniej - wypożyczenie serbskiego bramkarza Cracovii, 20-letniego Milosa Budakovicia.

 

PG

 

źródło: olimpia.elblag.com.pl

Komentarze

 1. bb 2011-07-16 09:42:41 (host-***-***-***-***.olsztyn.mm.pl) #6779 0:0 zgłoś

  http://wmoks.futbolowo.pl/index.php h

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  ##### 
#    # # #  # 
 #### #  # #  # 
   # ###### ##### 
#  # #  # #   
 #### #  # #