Liga gra! - Kobiety

Trzecia porażka AZS-u UWM w Ekstralidze futsalu

2024-10-09 20:58:09 AZS UWM High Heels Olsztyn, Słomniczanka Słomniki, Aleksandra Kojadyńska

AZS UWM High Heels Olsztyn. Fot. Emil Marecki

Piłkarki AZS-u UWM High Heels Olsztyn doznały trzeciej porażki w rozgrywkach Ekstraligi futsalu kobiet. Tym razem olsztynianki przegrały z kandydatem do mistrzostwa Polski - Słomniczanką Słominiki.

Spotkanie wyjątkowo odbyło się w Kortowie, bo w hali Urania w minioną niedzielę odbywały się inne wydarzenia sportowe. Na małej hali ligowe spotkanie rozegrała Warmia Energa Olsztyn.

W drużynie rywalek cztery zawodniczki zostały powołane do reprezentacji Polski na najbliższe zgrupowanie i mecze eliminacji mistrzostw świata z Kazachstanem i Holandią.

Olsztynianki już w drugiej minucie straciły bramki, a do przerwy przegrywały 0:3. Po przerwie rywalki strzeliły dwie bramki i ostatecznie AZS UWM przegrał 0:5.

- Wynik pokazuje, że była to wyraźna wygrana zespołu ze Słomnik - powiedział po meczu Aleksandra Kojadyńska, trener AZS UWM High Heels Olsztyn. - Natomiast ja jestem dumna, że dziewczyny zostawiły serducho na boisku. Szkoda, że nie wpadła żadna bramka dla nas, bo to spotkanie wyglądałoby inaczej. Myślę, że jakbyśmy przegrały 3-4 to też były wynik sprawiedliwy. To była dla nas na pewno kolejna cenna lekcja. Druga połowa była zdecydowanie lepsza, lepiej się ustawiałyśmy i popełniałyśmy mniej błędów w obronie i kryciu.

Przed meczem urazu doznała Julia Klonowska, która w meczu grała, ale nie była wstanie pokazać wszystkich swoich umiejętności. - W trakcie meczu jeszcze została też z łokcia potraktowana w udo - dodaje Kojadyńska. - Uraz mięśniowy - wiadomo, że boli. Myślę, że swoim charakterem i tak pokazała waleczność na boisku. Teraz potrzeba tygodnia odpoczynku i wierzę, że wróci do pełnej sprawności, żeby dać zespołowi w kolejnym spotkaniu jak najwięcej.

Kolejne spotkanie AZS UWM zagra za dwa tygodnie. 26 października do Hali Urania przyjedzie Nowy Świt Górzno.

• AZS UWM High Heels Olsztyn - Amplus Słomniczanka Słomniki 0:5 (0:3)

0:1 - Basta (2), 0:2 - Włodarczyk (10), 0:3, 0:4 - Rojek (14, 33), 0:5 - Włodarczyk (39)

AZS UWM High Heels: Bogacka - Siwicka, Klonowska, O. Cwalińska, Łapińska - Dąbrowska, Pietruczuk, Pietruczuk, Kojadyńska, Nowakowska, A. Cwalińska, Matłosz