Liga gra! - Kobiety

Stomilanki wygrały u siebie ważne spotkanie

2024-10-07 21:01:39 KKP Stomilanki Olsztyn, Pogoń Tczew

Stomilanki Olsztyn wygrały 2:0 z Pogonią Tczew. Fot. Stomilanki Olsztyn

Stomilanki Olsztyn odniosły drugie zwycięstwo w tym sezonie Ekstraligi kobiet. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego wygrały przed własną publicznością 2:0 z Pogonią Tczew.

Spotkanie odbyło się na olsztyńskich Dajtkach. W tym sezonie domowe spotkania Stomilanki rozgrywały na stadionie przy al. Piłsudskiego 69a, ale w niedzielę grał także III-ligowy Stomil.

Stomilanki do przerwy schodziły do szatni prowadząc 1:0. Bramkę w 35. minucie spotkania strzeliła Oliwia Ogierman. Po przerwie podopieczne Dariusza Maleszewskiego strzeliłu kolejną bramkę, a na listę strzelczyń wpisała się Santos Da Silva.

Olsztyńskie zawodniczki po ośmiu kolejkach tego sezonu mają na swoim koncie siedem punktów i zajmują ósmą pozycję w tabeli. Stomilanki mają jeszcze w październiku do rozegrania zaległe spotkanie z Pogonią Szczecin. Liderem jest GKS Katowice z kompletem punktów.

W kolejnym spotkaniu Stomilanki zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

• Stomilanki Olsztyn - Pogoń Tczew 2:0 (1:0)

1:0 - Ogierman (35), 2:0 - Santos Da Silva (85)

Stomilanki: Sikora - Taranowska, Ogierman, Turowska (65 Dabney), Libera, Golubska, Kałużna, Sokołowska, Rosiak (90 Kamala), Marques (87 Korzec), Santos Da Silva (87 Sitarz)