Polonia zremisowała w Suwałkach

2024-08-31 08:34:16 Wigry Suwałki, Polonia Lidzbark Warmiński, Daniel Wierzbowski

Polonia Lidzbark Warmiński zremisowała 1:1 z Wigrami Suwałki. Fot. Ola Miecznikowska

Polonia Lidzbark Warmiński nadal jest niepokonana na wyjeździe. Tym razem podopieczni Daniela Wierzbowskiego zremisowali 1:1 w Suwałkach z Wigrami.

Polonia Lidzbark Warmiński po ostatniej porażce u siebie z Mławianką Mława wybrała się na wyjazd do Suwałk i wróciła z jednym punktem. Dla podopiecznych Daniela Wierzbowskiego było to trzeci remis na obcym boisku w tym sezonie III ligi, na wyjeździe Polonia jeszcze nie doznała porażki w tym sezonie.

W pierwszej połowie Wigry Suwałki powinny zejść do szatni prowadząc, ale w ostatniej minucie pierwszej części gry świetnie w bramce popisał się Jan Lechowid, który w sytuacji sam na sam zachował zimną krew i wybronił. Gospodarze na prowadzenie wyszli w 70. minucie, dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Kamil Zalewski i głową pokonał bramkarza Polonii. Goście, którzy już wcześniej mieli dobre okazje na strzelenie gola, do bramki trafili za sprawą Kacpra Kmiołka. Wychowanek lidzbarskiej Polonii zdecydował się na indywidualną akcję, minął w polu karnym dwóch obrońców Wigier i silnym uderzeniem strzelił bramkę na wagę jednego punktu.

GKS WIKIELEC PRZEGRAŁ U SIEBIE

- Cenny punkt na ciężkim terenie - mówił po meczu na konferencji prasowej Daniel Wierzbowski, szkoleniowiec Polonii. - Analizując poprzednie spotkania wiedzieliśmy z jak dobrym zespołem przyjdzie nam zagrać. Bardzo mnie cieszy reakcja mojego zespołu po ostatnim słabym występie. Było dużo walki, ambicji, charakteru, ale w dużej części meczu potrafiliśmy zagrozić bramce gospodarzy. Remis jest wynikiem sprawiedliwym. Fajne widowisko, było sporo sytuacji po każdej ze stron. Co może nas boleć to fakt, że straciliśmy kolejną bramkę po stałym fragmencie gry. Nie ustrzegamy się tego, musimy wyciągać jeszcze wniosków.

• Wigry Suwałki - Polonia Lidzbark Warmiński 1:1 (0:0)

1:0 - Zalewski (70), 1:1 - Kmiołek (79)

Polonia: Lechowid - Shinonaga, Preuss, Lubak, Krasa, Skarbek, Bogdański, Dziemidowicz, Morawski, Kmiołek, Sobolewski