forBet promocja

Krótko - Kobiety

AZS UWM High Heels Olsztyn wygrały Ligę Szóstek WMZPN

2024-06-11 21:04:42 AZS UWM High Heels Olsztyn

AZS UWM High Heels Olsztyn. Fot. AZS UWM High Heels Olsztyn

AZS UWM High Heels Olsztyn. Fot. AZS UWM High Heels Olsztyn

W niedzielę (9 czerwca 2024 roku) na kortowskich orlikach rozegrany został finałowy turniej Ligi Szóstek WMZPN. Najlepsze okazały się gospodynie - AZS UWM High Heels Olsztyn.

W turnieju finałowym rozgrywek Ligi Szóstek udział wzięły cztery drużyny z regionu. Kortowskie "Szpilki" zremisowały 1:1 z Tęczą Biskupiec, pokonały 1:0 Polonię I Iłowo a mecz z Polonią II Iłowo zakończył się bezbramkowym remisem. Takie rezultaty dały zespołowi z Kortowa zwycięstwo w tych rozgrywkach.

- Pierwszy raz brałyśmy udział w tych rozgrywkach. I okazałyśmy się najlepsze. To cieszy, że potrafimy grać nie tylko w hali. A musiałyśmy radzić sobie bez połowy zespołu - bez dziewczyn, które grają na trawie w wyższych ligach. Jako trenera cieszy mnie to, że te zawodniczki, które mniej grały do tej pory. Teraz mogły zaprezentować się na orlikach. Dały z siebie maksimum. A pierwsze miejsce to jest coś, co każda drużyna chciała osiągnąć - mówi grająca trenerka Aleksandra Kojadyńska. To właśnie ona strzeliła obie bramki dla AZS-u. A tytuł najlepszej bramkarki całej ligi trafił do Mai Bogackiej.

Przed "Szpilkami" jeszcze jedno wyzwanie w obecnym sezonie. - Mamy przed sobą turniej beach soccera. W dniach 28-30 czerwca odbywa się Puchar Polski. Łączymy siły z zespołem z Braniewa. I cieszymy się, że będziemy mogły jeszcze przedłużyć sobie sezon ligowy. Tym zakończymy. W lipcu i sierpniu będziemy odpoczywać a od września zaczniemy przygotowywać się do Ekstraligi - mówi Kojadyńska.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
#  # ######   # 
#  # #      # 
#  # #####    # 
# ## # #      # 
## ## #   #  # 
#  # ###### ####