Stomil Olsztyn w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Fot. stomilolsztyn.com

Obóz przygotowawczy Stomilu Olsztyn w Zjednoczonych Emiratach Arabskich dobiegł końca. Olsztynianie w poniedziałek wieczorem zameldują się w Polsce i rozpoczną kolejny etap przygotowań do rundy wiosennej II ligi już w polskich (zimnych) warunkach.

Olsztynianie do Dubaju przylecieli 21 stycznia na zaproszenie nowego inwestora, który ma wykupić udziały w spółce Stomil Olsztyn SA. II-ligowy klub nie wydał na eskapadę do Zjednoczonych Emiratów Arabskich ani jednego “petrodolara”.

Dla wielu piłkarzy Stomilu Olsztyn to może być jedyna w życiu możliwość przygotowywania się do rundy podczas zagranicznego (egzotycznego) zgrupowania przygotowawczego. Z klubu płyną informacje, że jak projekt z zagranicznych inwestorem będzie rozwijał się należycie, to Stomil do Dubaju ma latać w każdą zimę.

Sztab szkoleniowy podczas pobytu w Zatoce Perskiej nie chciał jedynie trenować dwa razy dziennie w doskonałych warunkach. Chodziło o to, żeby w tym czasie rozegrać także gry kontrolne. Na szczęście udało się rozegrać dwa sparingi z miejscowymi zespołami.

Najpierw Stomil zremisował 1:1 z drugim zespołem Gulf United FC, który występuje na czwartym poziomie rozgrywkowym w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W sobotę podopieczni Bartosza Tarachulskiego zmierzyli się z Al-Dahra FC (miejscowa III liga). W 6. minucie spotkania z 30 metrów z rzutu wolnego strzelał Iwan Brikner, ale piłka przeleciała obok słupka. Chwilę potem głową strzelał Michał Karlikowski, ale strzał także był niecelny. W 19. minucie mogło być 1:0 dla Stomilu za sprawą Karlikowskiego, ale wahadłowy Stomilu uderzył zbyt lekko żeby pokonać bramkarza. W 28. minucie ten sam zawodnik stracił piłkę i piłkarze Al-Dahra FC wyszli z szybką kontrą, która zakończyła się utratą bramki.

Olsztynianie gole zaczęli strzelać pod koniec spotkania. Do wyrównania doszło w 78. minucie doprowadził Bartosz Florek, który wykorzystał dobre dośrodkowanie powracającego po kontuzji Filipa Wójcika. Bramkę na wagę zwycięstwa strzelił Dawid Retlewski. Z rzutu wolnego z okolicz trzydziestego metra mocno uderzył Igor Kośmicki, a odbitą piłkę przez bramkarza do bramki skierował nowy napastnik olsztyńskiego klubu.

W poniedziałek wieczorem Stomil ma wrócić do Polski i w Olsztynie przygotowywać się do rundy wiosennej II ligi. Do pierwszego spotkania pozostał niecały miesiąc. Przypomnijmy, że na początek Stomil zagra u siebie z Wisłą Puławy (24-25 lutego 2024 roku).

• Al-Dahra FC - Stomil Olsztyn 1:2 (1:0)

1:0 - ? (28), 1:1 - Florek (78), 1:2 - Retlewski (85)

Stomil: Garstkiewicz - Kubáň (46 Sadowski), Waleńcik (82 Rezaeian), Szabaciuk (46 Kośmicki), Karlikowski (46 zawodnik testowany, 75 Tuleja), Brikner (46 Laskowski), Krawczun (46 Bezpalec), Żwir (46 Tuleja, 65 Wójcik), zawodnik testowany (65 Florek), Pietraszkiewicz (46 Drabiszczak), Kurbiel (46 Retlewski)

źródło: stomil.olsztyn.pl