forBet promocja

News - II liga - Sparingi

Stomil wygrał sparing i poleciał do Dubaju

2024-01-21 10:20:53 Stomil Olsztyn, Legia II Warszawa

Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z Legią II Warszawa. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomil Olsztyn wygrał 2:0 z Legią II Warszawa. Fot. Łukasz Kozłowski

Piłkarze Stomilu Olsztyn szlifują aktualnie formę w Dubaju. W miniony weekend rozegrali pierwszą grą kontrolną w 2024 roku i udali się na zgrupowanie do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Wylot do Dubaju to efekt współpracy Stomilu Olsztyn z nowym inwestorem. Cała eskapada jest finansowana z środków zewnętrznych i nie obciąża budżetu II-ligowca. Zapewne bez tego Stomil w ogóle by nie pojechał na żadne zgrupowanie, a trenował by cały czas na olsztyńskich Dajtkach.

W najbliższym czasie udziały w Stomilu ma przejąć polska spółka Stallion Football z siedzibą w Warszawie, której właścicielem jest Stallion Sports Academy, zarejestrowana w Dubajskiej Radzie Sportu. Za obiema spółkami stoi Pakistańczyk Murtaza Nazir Ahmed. Nowy inwestor ma przejąć około 25 procent udziałów w Stomilu Olsztyn SA.

Nie oznacza to, że do Stomilu popłynął teraz strumieniem petrodolary, ale dzięki temu budżet klubu ma stać się stabilny, a dzięki temu m.in. do rundy wiosennej piłkarze “Dumy Warmii” mogą przygotowywać się w doskonałych warunkach.

- Mamy tam zaplanowane dwie jednostki treningowe - tłumaczy Bartosz Tarachulski, trener Stomilu. - Nie jedziemy tam na wycieczkę. Piłkarzy czeka ciężka praca, chcemy maksymalnie wykorzystać warunki jakie tam będą, czyli możliwość treningu na naturalnych nawierzchniach.

Nu miejscu Stomil ma zagrać dwie gry kontrolne: w środę oraz w sobotę.

Olsztynianie zanim wylecieli nad Zatokę Perską to rozegrali w Polsce pierwszą grą kontrolną w 2024 roku. Podopieczni Bartosza Tarachulskiego pokonali 2:0 III-ligową Legię Warszawa.

Spotkanie odbyło się w doskonałych warunkach na sztucznej nawierzchni pod balonem, w Olsztynie jeszcze długo będziemy musieli poczekać na taki obiekt.

Bartosz Tarachulski podzielił w tym spotkaniu drużynę na dwie jedenastki. Tym razem nie zagrało tylko dwóch lekko kontuzjowanych piłkarzy: Filip Wójcik oraz Łukasz Szramowski. W tym spotkaniu nie był testowany żaden nowy zawodnik.

Wynik spotkania otworzył już w dziesiątej minucie nowy nabytek Stomilu Iwan Brikner. Ukraiński pomocnik wykorzystał dobre podanie od Mateusza Drabiszczaka, który chwilę wcześniej przejął piłkę na połowie Legii. W 24. minucie spotkania Stomil podwyższył wynik Piotr Kurbiel, który wykorzystał błąd piłkarzy Legii przy wybiciu piłki z autu. W drugiej połowie na boisku zobaczyliśmy m.in. nowego napastnika Dawida Retlewskiego, który w tym sezonie strzelił już osiem goli w II lidze w barwach Wisły Puławy.

- Cieszę się, że mogliśmy zagrać pod balonem, bo wiem jakie warunki pogodowe panują aktualnie w Polsce - mówił po meczu Bartosz Tarachulski, trener Stomilu. - Trzeba być zadowolonym, było zaangażowanie, kilka ciekawych akcji. Wygraliśmy, to ważne, chociaż nie sam wynik był najważniejszy, ale zawsze gramy o zwycięstwo. Jeszcze dużo pracy przed nami, bo musimy ulepszyć kilka elementów gry. Jak na ten okres przygotowawczy piłkarze dobrze się prezentowali.

Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 0:2 Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 0:2 Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 0:2 Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 0:2 Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 0:2

https://dwadozera.pl/Legia-II-Warszawa-Stomil-Olsztyn-02,g1455.html

 • Legia II Warszawa - Stomil Olsztyn 0:2 (0:2)

0:1 - Brikner (10), 0:2 - Kurbiel (24)

Stomil: Garstkiewicz (46 Jakubowski) - Tuleja (46 Pajdak), Szabaciuk (46 Narloch), Waleńcik (46 Sadowski), Kośmicki (46 Kubáň), Rezaeian (46 Karlikowski) - Laskowski (46 Krawczun), Drabiszczak (46 Bezpalec), Żwir (46 Pietraszkiewicz), Brikner (46 Florek) - Kurbiel (46 Retlewski)

Kadra na zgrupowaniu w Dubaju:

Bramkarze: Miłosz Gartskiewicz, Łukasz Jakubowski, Jan Szpaderski.

Obrońcy: Igor Kośmicki, Lukáš Kubáň, Hubert Sadowski, Filip Szabaciuk, Bartosz Waleńcik.

Pomocnicy: Michal Bezpalec, Iwan Brikner, Mateusz Drabiszczak, Michał Karlikowski, Hubert Krawczun, Filip Laskowski, Łukasz Szramowski, Daniel Pietraszkiewicz, Dawid Rezaeian, Radosław Tuleja, Filip Wójcik, Karol Żwir.

Napastnicy: Bartosz Florek, Piotr Kurbiel, Dawid Retlewski.

rys

Komentarze

 1. ZKS mistrzem jest 2024-01-27 21:32:17 (***.***.***.***) #78983 0:0 zgłoś

  Kiedy szejkuś robi upę to stomilek liże pupę. Tylko gumek nie zapomnijcie kondoniarze.

 2. Do HSJD 2024-01-26 09:43:02 (***.***.***.***) #78982 0:0 zgłoś

  W roku głównej stomil będzie przyjmował kasztany szejków na klatę za perto dolce

 3. JAK WAM NIE WSTYD 2024-01-24 18:48:54 (***.***.***.***) #78981 0:0 zgłoś

  Gdzie Stomil ? priedali..........gdzie dziengi ? priepili

 4. Hsjd 2024-01-24 15:02:35 (***.***.***.***) #78980 0:0 zgłoś

  Kiedyś dziewczyny z Dubaju , teraz Chłopcy z Dubaju , oj Przewraca się tym Szejkom .. A tak serio w przerwie zimowej to morsowanie , gierki wewnętrzne i Przedewszytkim wzmocnienia , a tu .. Wakacje w Dubaju .. żeby jeszcze były wyniki .

Dodaj swój komentarz

        
#  # # ##### 
## ## # #  # 
# ## # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #  # 
#  # # #####