forBet promocja

News - Inne

Rekordowa zbiórka podczas Olsztyńskiego Turnieju Sędziów

2024-01-14 23:43:45 WMZPN, Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej, Olsztyński Turniej Sędziów

Olsztyński Turniej Sędziów. Fot. Emil Marecki

Olsztyński Turniej Sędziów. Fot. Emil Marecki

W miniony weekend odbyła się XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza. Po piłkarskich zmaganiach w hali doszło do tradycyjnych licytacji piłkarskich gadżetów. Organizatorzy pobili rekord bowiem zebrali 55 tysięcy złotych na cel charytatywny.

Impreza na dobre wpisała się piłkarski kalendarz województwa warmińsko-mazurskiego. Środowisko sędziowskie naszego województwa rok w rok spotyka się na początku stycznia, żeby pograć w piłkę, integrować się i zrobić coś bardzo pożytecznego dla innych.

Od rana w hali na parkiecie Szkoły Podstawowej nr 7 przy al. Przyjaciół 42 trwały piłkarskie zmagania sędziów. Siedem zespołów walczyło o miano najlepszego, a tym razem na parkiecie najlepiej spisywali się arbitrzy na co dzień sędziujący spotkania forBET IV ligi. Odmłodzony zespół przyjaciół Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej tym razem musiał uznać wyższość kolegów arbitrów najwyższej klasy rozgrywkowej województwa.

Historia tej impreza sięga 2009 roku. Wtedy pierwszy raz społeczność sędziowska z naszego województwa spotkała się i rozegrała turniej piłkarski. - W naszym środowisku była chęć spotkania się wszystkich w jednym miejscu w celach integracji - mówi Jarosław Sielski, pomysłodawca i główny organizator imprezy. - Dopiero z biegiem lat zrodziła się idea żeby wykorzystać naszą integracją dla wyższych celów. Tak postanowiliśmy przy okazji zbierać pieniądze na szczytne cele.

W 2020 roku turniej stał się bardziej prestiżowy, bo organizatorzy nadali mu imię Alojzego Jarguza, czyli pierwszego sędziego piłkarskiego, który prowadził mecz mistrzostw świata. Jarguz uczestniczył w mundialu rozgrywanym w 1978 roku w Argentynie, 4 lata temu później w Hiszpanii także sędziował. Poprowadził łącznie ponad 1300 meczów, w tym 18 międzypaństwowych, około 70 klubowych międzynarodowych, 25 w europejskich pucharach oraz około 300 meczów ligowych w Polsce. Sędziował też mecze w lidze Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Od pięciu lat niestety nie żyje.

Futbolowe emocje to pikuś przy tym co się dzieje następnie podczas uroczystej kolacji. Tam dochodzi do kolejnych walk w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Arbitrzy, delegaci, zaproszeni goście oraz sponsorzy imprezy licytują gadżety, a całkowity zysk zostanie przeznaczony na cel charytatywny.

W poprzednich edycjach zebrało łącznie ponad 150 tysięcy złotych. Pieniądze przeznaczono zawsze na ważne cele charytatywne, ostatnio beneficjentem był Wojewódzki Szpital Dziecięcy w Olsztynie, który otrzymał specjalistyczny sprzęt do leczenia małych pacjentów. Teraz został pobity rekord, bo jednego wieczoru zebrano 55 tysięcy złotych. Cała suma zostanie przeznaczona na leczenie Marceliny Sikory z Kolna, która jest córką sędziego asystenta szczebla centralnego Łukasza Sikory, arbitra Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej.

XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza XIV edycja Olsztyńskiego Turnieju Sędziów im. Alojzego Jarguza

https://dwadozera.pl/XIV-edycja-Olsztynskiego-Turnieju-Sedziow-im-Alojzego-Jarguza,g1454.html

em

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 #### #  # ##### 
#  # #  # #  # 
#   #  # ##### 
# ### #  # #  # 
#  # #  # #  # 
 ####  #### #####