forBet promocja

News - II liga - III liga - IV liga - V liga - Inne - A klasa - B klasa - Kobiety - Nasi za granicą

Constract Lubawa zdominował Piłkarską Galę WMZPN

2023-12-11 21:40:59 WMZPN, Gala Piłkarska WMZPN, Dawid Grubalski, Constract Lubawa, Marek Łukiewski

Pedro Oliveira

Pedro Oliveira "Pedrinho" piłkarzem roku. Fot. Emil Marecki

W piątek w Mrągowie odbyła się tradycyjna piłkarska gala organizowana przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej. Najwięcej statuetek zgarnął Constract Lubawa.

Piłkarska gala podsumowująca zmagania w danym roku na stałe wpisała się w kalendarz warmińsko-mazurskiej piłki nożnej. Jest to doskonała okazja na wyróżnienie i docenienie najlepszych oraz najbardziej zaangażowanych w lokalną piłkę. Przyznano łącznie nagrody w 20. kategoriach. Oczywiście potem królują kuluarowe rozmowy w sprawach piłkarskich, ale nie tylko. W tym roku co było nowością podczas gali odbyło się losowanie 1/8 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski.

Na samym początku przemówił i przywitał gości Marek Łukiewski, prezes Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej. - Spotykamy się w Mrągowie tradycyjnie od kilku lat żeby wspólnie w naszym piłkarskim gronie: klubów z wyższych lig, niższych lig, futsalu, piłki żeńskiej i męskiej. Podsumuje to co wydarzyło się w tym roku i zaplanować kolejny rok. To był udany rok dla nas. Sporo sukcesów, przy naszych 170 zespołach, to sukces jednych to porażka drugich. Jak ktoś awansuje, to ktoś z ligi musi spaść. Ktoś inny świętuje, a inny płacze. Constract Lubawa wywalczył mistrzostwo Polski i doskonale reprezentujecie nasz w Europie. Stomil i Olimpia w środku tabeli II ligi, olsztyński zespół otarł się w czerwcu o I ligę. Trzymam kciuki, żeby wiosną obydwa kluby zdobyły więcej punktów i otarły się o baraże. Stomilanki awansowały do ekstraligi kobiet, za wami ciężka jesień, ale tak mają beniaminkowe. Liczę, żę wiosna będzie dla was lepsza. AZS UWM High Heels Olsztyn awansował do ekstraligi futsalu, ale z względów organizacyjnych nie podjęły się gry w najwyższej lidze, ale tego awansu wam gratuluję.

Jak wybierano zwycięzców? Głosowali kibice na facebooku Warmińsko-Mazurskiego Związku Piłki Nożnej, do tego ankietę wypełnili przedstawiciele wszystkich zrzeszonych klubów i trzecią składową na ostateczne rozstrzygnięcia miała także specjalna kapituła złożona z pracowników związku.

W tym roku najwięcej statuetek powędrowało do Lubawy. Najlepszą drużyną okazał się oczywiście mistrz Polski Constract. Najlepszym trenerem został Dawid Grubalski, który był bliski wprowadzenia zespołu z Lubawy do najlepszej czwórki futsalowej Ligi Mistrzów. Piłkarzem roku został najlepszy zawodnik Constractu - brazylijczyk Pedro Oliveira “Pedrinho”.

- Cieszymy się, że środowisko piłkarskie docenia naszą odmianę futbolu - mówił po odebraniu nagród Dawid Grubalski, trener Constractu. - Ten rok jest zwieńczeniem naszej dziesięcioletniej pracy. Bardzo ciężko pracowaliśmy na zdobycie mistrzostwa Polski i na dobre pokazanie się w Lidze Mistrzów.

Nie wszyscy mogli odebrać osobiście nagrody. Sędzia roku Marcin Szczerbowicz, właśnie akurat w trakcie ceremonii sędziował mecz w Szczecinie, gdzie miejsocwa Pogoń zremisowała 3:3 z Wartą Poznań. Pochodzący z Olsztyna arbiter w tym roku łącznie sędziował w sześciu spotkaniach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Do Mrągowa nie przyjechał także Patryk Kun, szykował się do niedzielnego meczu Legii Warszawa z ŁKS-em Łódź. Kun w tym roku wywalczył mistrzostwo Polski z Rakowem Częstochowa, a latem przeniósł się do Wojskowych.

Najlepszą piłkarką roku została Kornelia Czasnojć z Stomilu Olsztyn. Bramkarce nagrodę osobiście wręczyła szkoleniowiec reprezentacji Polski - Nina Patalon (pochodzi z Działdowa).

Piłkarska Gala WMZPN 2023 Piłkarska Gala WMZPN 2023 Piłkarska Gala WMZPN 2023 Piłkarska Gala WMZPN 2023 Piłkarska Gala WMZPN 2023

https://dwadozera.pl/Pilkarska-Gala-WMZPN-2023,g1452.html

Nagrody:

 • Piłkarz Roku: Pedro Oliveira "Pedrinho" (Constract Lubawa).
 • Piłkarka Roku: Kornelia Czasnojć (AS Stomil Olsztyn).
 • Trener Roku: Dawid Grubalski (Constract Lubawa).
 • Drużyna Roku: Constract Lubawa.
 • Najlepsza Drużyna Młodzieżowa: Mamry Giżycko.
 • Najlepszy Młodzieżowiec: Dominik Kozera (Olimpia Elbląg).
 • Sędzia Roku: Marcin Szczerbowicz.
 • Działacz Roku: Radosław Kupiński (prezes Polonii Iłowo).
 • Ligowiec Roku: Patryk Kun (Raków Częstochowa/Legia Warszawa, wychowanek Koszałka Opałka Węgorzewo).
 • Piłkarskie Wydarzenie: R-GOL Turniej bez Barier.
 • Klubowy Marketing Roku: GKS Wikielec.
 • Piłkarski Samorząd Roku: Miasto Nidzica.
 • Sponsor Roku: Bank Spółdzielczy w Szczytnie.
 • Najładniejsza bramka: Marcin Marszałek (Perkun Orżyny).
 • Zdjęcie Roku: Aleksandra Miecznikowska.
 • Postać Roku forBET IV Ligi: Rafał Ocias (Tęcza Biskupiec).
 • Postać Roku Klasy Okręgowej: Marietta Zakrzewska (Cresovia Górowo Iławeckie).
 • Postać Roku A Klasy: Tadeusz Błondowski (50 lat działa na rzecz klubu Wel Lidzbark).
 • Postać Roku B Klasy: Szymon Nałysnyk (Mini Soccer Academy Mrągowo).
 • Postać Roku Klubów Młodzieżowych: Grzegorz Sobotka (AP Ostróda).

em

Komentarze

 1. gks 2023-12-20 17:30:29 (***.***.***.***) #78963 0:0 zgłoś

  Ptaszki ćwierkają że z Mamr piłkarze odchodzą a admin pisze że na jego fb jest wszystko na bierząco. link do klubowego FB: https://www.facebook.com/mamrygizycko. Relacje z meczów, informacje na bieżąco, bogate fotorelacje, ciekawostki, transmisje meczów domowych, a na stronie seniorów także cześć dotycząca drużyn mlodzieżowych: zapowiedzi i wszystkie wyniki meczów oraz aktualne tabele (których na stronie mlodzieży Pan nie znajdzie).HAHAHA

 2. Gks 2023-12-15 10:48:18 (***.***.***.***) #78959 0:0 zgłoś

  Myślę że Mamry nic nie napiszą bo oni piszą tylko pozytywne rzeczy,a co złe zamiatają pod dywan.Blokuja na Fb i usuwają komentarzem nue tylko na fb Mamr.

 3. Do poniżej 2023-12-13 16:47:41 (***.***.***.***) #78958 0:0 zgłoś

  Na wiecej czekamy. aż klub zajmie stanowisko i Pan Prezes Kubkowski może wyda oświadczenie.

 4. Gks 2023-12-13 16:27:03 (***.***.***.***) #78957 0:0 zgłoś

  Drogi Kibicu, może coś więcej .

 5. Kibic 2023-12-13 13:41:19 (***.***.***.***) #78956 0:0 zgłoś

  HAHA Nominacja Pana Kubkowskiego przecież on nawet nie jest Prezesem Mamr Mamry milczą nic nie piszą bo w klubie się cyrki dzieją .Kiedy klub poinformuję kibiców i członków klubu o tym co się dzieję w klubie.Panie Kubkowski miało być transparentnie

Dodaj swój komentarz

          
#  # #  # #### 
##  # # # #   
# # #  #  #### 
# # #  #    # 
#  ##  #  #  # 
#  #  #  ####