forBet promocja

Liga gra! - III liga

III-ligowa zima na koniec

2023-11-25 22:42:41 Concordia Elbląg, GKS Wikielec

Tak wyglądało boisko w Elblągu przed meczem. Fot. Rafał Kadłubowski / concordia.elblag.pl

Tak wyglądało boisko w Elblągu przed meczem. Fot. Rafał Kadłubowski / concordia.elblag.pl

W miniony weekend obydwa zespoły III-ligowe z województwa warmińsko-mazurskiego nie rozegrały swoich spotkań. Powód? Zimowa sceneria na boiskach w Mławie oraz Elblągu.

Wyjazdowe spotkanie GKS-u Wikielec z Mławianką Mława zostało przełożone już w piątek.

W Elblągu mieli nadzieję, że mecz Concordii z Legionovią Legionowo dojdzie do skutku. Od samego rana rozpoczęto odśnieżanie boiska przy ulicy Krakusa, ale ostatecznie mecz się nie odbył. III-ligowiec jest zdziwiony taką decyzją o czym możemy przeczytać na oficjalnej stronie klubu z Elbląga.

- Arbiter tego spotkania zastrzegł, że jeśli boisko zostanie odśnieżone, to dopuści do rozegrania meczu - czytamy na concordia.elblag.pl - Dwie godziny ciężkiego, ręcznego odśnieżania sprawiło, że boisko nadawało się do gry. Gdy obie drużyny po rozgrzewce były już gotowe do wyjścia na murawę, o godz. 13:30 sędzia niespodziewanie odwołał pojedynek. Decyzja ta jest o tyle niezrozumiała, że po zgarnięciu pokrywy śnieżnej boisko nie było pokryte lodem i mimo grząskości nie stanowiło zagrożenia dla gry zawodników. Sędzia główny Wojciech Płókarz z Gdańska był jednak innego zdania i w chwili, gdy wszystko było już gotowe nieoczekiwanie odwołał mecz. Praca ponad 30 osób zaangażowanych w odśnieżanie boiska poszła więc na marne. Piłkarze Concordii wyrazili wolę gry, natomiast zespół gości od początku był bardzo sceptyczny do tego pomysłu i ostatecznie do meczu nie doszło. Spotkanie rozegrane zostanie prawdopodobnie wiosną.

rys

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

          
 #### #  # ##### 
#  # # # #  # 
#    #  ##### 
# ###  #  #  # 
#  #  #  #  # 
 ####  #  #####