Liga gra! - Kobiety

Stomilanki wróciły do Olsztyna bez punktów

2023-10-14 20:58:56 KKP Stomilanki Olsztyn, Pogoń Tczew

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomilanki Olsztyn nie wygrały drugiego spotkania z rzędu w Orlen Ekstralidze kobiet. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego przegrały 1:2 w Tczewie z Pogonią.

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla podopiecznych Dariusza Maleszewskiego. Wynik spotkania już w 4. minucie gry otworzyła Alicja Sokołowska. Stomilanki mogły podwyższyć wynik, ale w 36. minucie nie wykorzystały idealnej syutacji.

Po przerwie bramki zdobywały już tylko piłkarki z Tczewa. W 67. minucie na 1:1 po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola strzeliła Magdalena Sobal. Stomilanki po cichu liczyły, że może uda się wywalczyć chociażby jeden punkt, to w 84. minucie straciły kolejnego gola. Bramkę na wagę trzech punktów strzeliła Oliwia Katowicz strzałem zza pola karnego. Chwilę później zawodniczka z Olsztyna Gabriela Kędzia została ukarana czerwoną kartką.

• Pogoń Tczew - Stomilanki Olsztyn 2:1 (0:1)

1:0 - Sokołowska (4), 1:1 - Sobal (67), 2:1 - Katowicz (84)

Stomilanki: Milner – Skrzypińska, Silny, Kędzia, Kałużna, Sokołowska, Osajkowska, Kamala (80 Korzec), Drąg (80 Fran), Contreras, Vidal (80 Taranowska)