News - Kobiety

Stomilanki grają z Pogonią

2023-09-29 14:50:09 KKP Stomilanki Olsztyn, Pogoń Szczecin

Stomilanki Olsztyn zagrają w Szczecinie. Fot. Łukasz Kozłowski

Stomilanki po dwutogniowej przerwie powracają do ligowej rywalizacji. Podopieczne Dariusza Maleszewskiego zagrają na wyjeździe w Szczecinie z miejscową Pogonią.

Po 5 kolejkach gry na najwyższym szczeblu rozgrywkowym kobiet w Polsce Stomilanki zajmują ostatnie miejsce w tabeli. Olsztynianki mają na swoim koncie tylko 1 punkt, który wywalczyły na starcie sezonu, kiedy to zremisowały bezbramkowo ze Śląskiem Wrocław.

Na usprawiedliwienie słabych wyników Stomilanek trzeba spojrzeć z kim dotychczas olsztyńskie piłkarski rywalizowały. M.in. mistrzami Polski z ostatnich lat - GKS-em Katowice i Górnikiem Łęczna. Olsztyńskie zawodniczki grały także z aktualnym liderem - UKS-em SMS Łódź.

W ostatnim spotkaniem przed przerwą na reprezentację Stomilanki na własnym stadionie uległy 0:5 Górnikowi. Dotkliwa porażka nie załamała olsztyńskiego zespołu, który wierzy w swoje umiejętności. Według obserwatorów kobiecych rozgrywek w Polsce prędzej czy później olsztyńskie zawodniczki zaczną punktować z zespołami z dołu tabeli. Póki co bez wygranej w lidze są dwa zespoły, w tym gronie jest jeszcze AZS UJ Kraków.

W najbliższą sobotę zawodniczki trenowane przez Dariusza Maleszewskiego zagrają na wyjeździe z Pogonią Szczecin. Rywalki w tym sezonie jeszcze nie przegrały, na ten moment wygrały 2 spotkania i 2 zremisowały. Solidny rywal postawi ciężkie warunki i tutaj nawet remis będzie sporym sukcesem olsztyńskiego zespołu.

Początek wyjazdowego spotkania w sobotę o godzinie 12:00.