News - Sparingi

"Weekendowe sparingi" z udziałem naszych drużyn (22-23 lipca 2023)

2023-07-24 09:16:43 Concordia Elbląg, GKS Wikielec, Sokół Ostróda, DKS Dobre Miasto, Start Nidzica, Warmia Olsztyn, Damian Jarzembowski, Granica Kętrzyn

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Łukasz Kozłowski

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami spotkań sparingowych z ostatniego weekendu.

III-ligowa Concordia Elbląg wygrała kolejny sparing przed startem rozgrywek. Tym razem wygrali 3:1 z Powiślem Dzierzgoń. Trzy gole w tym meczu strzelił najlepszy piłkarz tego klubu Joao Augusto.

Łukasz Nadolny w tym spotkaniu miał do dyspozycji 19. piłkarzy, w tym 6. testowanych. W gronie sprawdzanych znaleźli się: 22-letni bramkarz Dominik Sasiak (Olimpia Grudziądz), 18-letni Oliwier Biegajło (Miedź II Legnica) i 17-letni obrońca Mikołaj Doniecki (UKS SMS Łódź), 20-letni obrońca Gracjan Szpucha (KP Starogard Gdański), 19-letni obrońca Mateusz Błaut (Sokół Ostróda) i 20-letni napastnik Damian Jaczewski (MKS Przasnysz).

Joao Augusto dwie pierwsze bramki strzelił jeszcze zanim minęło 10. minut sparingu. Trzecią bramkę w spotkaniu dorzucił w 32. minucie spotkania. Drużyna rywali honorowe trafienie zaliczyła zaraz po przerwie.

• Powiśle Dzierzgoń - Concordia Elbląg 1:3 (0:3)

0:1, 0:2, 0:3 - Joao Augusto (2, 9, 32), 1:3 - Gajecki (48)

Concordia: Sasiak - Szpucha, Kaczorowski,Błaut, Bukacki, Nowicki, Szmydt, Kopka, Jońca, Jaczewski, Augusto oraz Biegajło, Szawara, Drewek, Kottlenga, Pytelewski, Bartosiński, Czacharowski, Doniecki

Drugi przedstawiciel III lig z naszego województwa zagrał w weekend sparing z KP Starogard Gdański. Podopieczni Damiana Jarzembowskiego przegrali 0:1. Co ciekawe mecz został przerwany przed 90. minutą ponieważ w okolicach stadionu w Starogardzie uderzył piorun i sędzia dla bezpieczeństwa nakazał zawodnikom opuścić murawę.

- To był typowy mecz do jednego błędu, jednej bramki - powiedział po meczu Damian Jarzembowski, trener GKS-u. - Rywale skutecznie wykorzystali nasz błąd, a następnie umiejętnie się bronili. Zagraliśmy jedną z najsłabszych pierwszych połów w okresie przygotowawczym. Graliśmy zbyt mało konsekwentnie, skuteczność naszych podań był na mało zadowalającym poziomie, nie byliśmy w stanie napędzać akcji ofensywnych. Oczekiwałbym, żeby nasze standardy gry i poczynania boiskowe były na nieco wyższych obrotach. W drugiej połowie poprawiliśmy naszą organizację gry, mieliśmy dwie fajne akcje do zdobycia brami, ale nie oszczegliśmy się błędu i rywal to wykorzystał.

• KP Starogard - GKS Wikielec 1:0 (0:0)

0:1 - Zieliński (62)

GKS: Wąsowski - Filipczyk, Kacperek, Sagan, Jankowski, Otręba, Licznerski, Rosoliński, Kordykiewicz, Sobociński, Klimek oraz Jajkowski, Jackowski, Krasovskiy, Wacławski, Dąbrowski, Kazimierowski, Sobotka