News - IV liga

Motor Lubawa i Polonia Iłowo nadal w forBET IV lidze

2023-06-28 21:26:30 Polonia Iłowo, Motor Lubawa, Zatoka Braniewo, Victoria Bartoszyce

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

W środę poznaliśmy zwycięzców baraży o prawo gry w forBET IV lidze. Żadnej drużynie z klasy okręgowej nie udało się wywalczyć awansu. Tym samym kolejnym sezonie IV ligi zobaczymy Polonię Iłowo i Motor Lubawa.

Spotkanie w Bartoszycach to była tylko formalność, bowiem w pierwszym meczu Polonia Iłowo wygrała przed własną publicznością 6:0 z Victorią. IV-ligowiec już w pierwszej minucie wyszedł na prowadzenie za sprawą Kacpra Wydry, który chwilę później dołożył kolejnego gola. Do przerwy Polonia prowadziła 3:0 i zanosiło się na kolejny pogrom, ale druga połowa część spotkania zakończyła się remisem 1:1 i ostatecznie Polonia wygrała 4:1, a w dwumeczu 10:1!

Bardziej wyrównana była rywalizacja Zatoki Braniewo z Motorem Lubawa. W pierwszym spotkaniu rozegranym w minioną sobotę padł remis 1:1. We Fromborku (bo tam swoje domowe spotkania rozgrywa Zatoka na czas modernizacji obiektu w Braniewie) także padł remis 1:1. Gospodarze do przerwy prowadzili 1:0 po trafieniu Adama Wolaka. Zatoka miała sporo sytuacji, ale nie potrafiła ich wykorzystać. Goście ambitnie walczyli do końca czego efektem było trafienie w 89 minucie Filipa Czerwonki.

W dogrywce czerwoną kartkę zobaczył Kacper Korkliniewski i całe 15 minut Motor grał w przewadze jednego zawodnika. Podopieczni Krzysztofa Malinowskiego wykorzystali swoją szansę i bramkę na wagę wygranej w 117 minucie strzelił Adam Kapusta.

Tym samym poznaliśmy skład forBET IV ligi na sezon 2022/2023: Concordia Elbląg (spadkowicz), Polonia Lidzbark Warmiński, Mamry Giżycko, Mrągowia Mrągowo, Jeziorak Iława, Tęcza Biskupiec, Znicz Biała Piska, Granica Kętrzyn, Rominta Gołdap, Olimpia II Elbląg, DKS Dobre Miasto, Mazur Ełk (beniaminek), Constract Lubawa (beniaminek), Polonia Iłowo, Motor Lubawa, Stomil II Olsztyn (zgłoszeni do rozgrywek).

Nowy sezon startuje w pierwszy weekend sierpnia.