forBet promocja

News - Puchar Polski

Tęcza czy Concordia? Kto zgarnie Wojewódzki Puchar Polski?

2023-06-22 19:03:30 Wojewódzki Puchar Polski, Tęcza Biskupiec, Concordia Elbląg

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. wmzpn.pl

W piątkowy wieczór poznamy triumfatora Bank Spółdzielczy w Szczytnie Wojewódzkiego Pucharu Polski. W finale rozgrywek Tęcza Biskupiec podejmie na własnym stadionie Concordię Elbląg.

Uczestnicy finału WPP, który zgodnie z nową tradycją w regionie rozgrywany jest po zakończeniu sezonu ligowego, przystąpią do decydującego starcia w zupełnie innych nastrojach. Tęcza Biskupiec na dobre zaadoptowała się w rozgrywkach forBet IV ligi, kończąc sezon na 6. miejscu i sam jej udział w finale jest sukcesem prężnie rozwijającego się klubu. Concordia Elbląg dzielnie walczyła wiosną o utrzymanie w III lidze. Wydawało się, że „Słoniki” dopną swego, ale elblążanie wysypali się na ostatniej prostej, przegrywając 2:4 ze zdegradowaną już wcześniej Błonianką Błonie. Gospodarze mogą więc postawić wisienkę na torcie, a goście powalczyć jedynie o puchar pocieszenia, by sezonu zupełnie nie spisać na straty. – Analizowałem Concordię i muszę oddać rywalom, że mają klasowy zespół – mówi Wojciech Jałoszewski, trener Tęczy. – Wszyscy znamy okoliczności spadku Elbląga z III ligi, ale myślę, że nie zabraknie im motywacji. Wręcz przeciwnie, bo to szansa na uratowanie honoru. My przeszliśmy w tym roku długą drogę. Rozpoczęło się od budowy nowego zespołu, mieliśmy swoje problemy, ale ostatecznie zaczęliśmy grać to, czego wszyscy oczekiwali. Dlatego do finału przystąpimy z optymizmem i wiarą, że będziemy mogli świętować zdobycie pucharu przed swoją publicznością.

Gospodarze w piątkowy wieczór na pewno będą mogli liczyć na wsparcie licznie zgromadzonych fanów, bo sprzedaż biletów na spotkanie na Egger Stadionie Miejskim im. Andrzeja Biedrzyckiego w Biskupcu już ruszyła, a społeczność żyjąca wynikami biskupieckiego klubu jest coraz większa. Początek rywalizacji o godz. 19. Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej w Olsztynie tradycyjnie da możliwość obejrzenia transmisji w internecie, a relację okrasi m.in. studiem.

Zespoły powalczą o trofeum, nagrody finansowe oraz przepustkę do Pucharu Polski na szczeblu krajowym w nowym sezonie. Przyznanie organizacji finału spotkało się z przychylnością władz Biskupca oraz firmy Egger. Sponsor Tęczy został jednocześnie sponsorem meczu finałowego.

luc

Komentarze

Artykuł nie został jeszcze skomentowany - możesz być pierwszą osobą!

Dodaj swój komentarz

           
 ####  ##  ##### 
#    # # #  # 
 #### #  # ##### 
   # ###### #  # 
#  # #  # #  # 
 #### #  # #####